Re:пост

joomla

Пам'ять Героїв Крут вшанували в южненській школі разом із сучасними героями України (фото, відео)

IMG_9026.JPG — 53.11 KбГероїчний подвиг студентів під Крутами, який стався майже сто років тому, згадали в НВК ім. Чорновола. Згадати славетну історію України в гості до школярів приїхали сучасні герої. Воїн 28-ї бригади, козак - Олександр Голопотелюк, та отаман Чорноморського козацтва, історик  – Сергій Гуцалюк. Учні школи підготували для гостей неформальну виставу. А гості провели паралелі між історією 18 - 19 - х років двадцятого століття, і війною яка відбувається зараз в Україні.

Учні навчально-виховного комплексу ім. В. Чорновола зустріли відомих активістів Майдану, захисників України, громадських діячів, віршами та стрілецькою піснею «Повіяв вітер степовий». У неформальній виставі, сидячи у колі, старшокласники розповіли трагічну історії недовгої боротьби київських студентів із радянської армією.

                        

Krutu_2_00001.jpg — 50.07 Kб

Krutu_5_00016.jpg — 42.51 Kб

Сегрій Гуцалюк, як історик за освітою та покликанням, розказав школярам про те, що саме в 18 - 19 роки двадцятого століття, Одеса була центром української культури, де в ці роки, також, відбувалася боротьба за свободу та незалежність України. Одесити тоді вирішили, що необхідно зробити військове формування і захищати Українську Центральну раду. З липня 1917 року по січень 1918 року в Одесі була Українська незалежна республіка. Тому в січні 1918 року були наступи і на Київ, і на Одесу, і на інші міста України з боку більшовиків.

Аналогічна ситуація, на думку Сергія Гуцалюка, відбувалась в Одесі в 2014 році, коли події на Майдані в Києві перейшли у велике кровопролиття. Саме тоді в Одесі активізувалась проукраїнська частина населення, піднявся громадянський патріотичний рух. 

                       

Krutu_1_00003.jpg — 40.07 Kб

Krutu_4_00009.jpg — 47.13 Kб

Krutu_8_00013.jpg — 32.56 Kб

Олександр Голопотелюк розказав учням про те, як він став воїном АТО. Як з перших днів служби в 28-й бригаді, він дивувався тому, що українська армія була оснащена старими ще радянськими приладами. Розповів про те, як волонтери допомагали його підрозділу, що завдяки щирим та відданим людям 28-а бригада, була оснащена всім від форми до тепловізорів. А також підкреслив, що зараз за рік війни ставлення до армії на державному рівні дуже змінилося. Олександр сказав, що ситуація значно поліпшилася із харчуванням, озброєнням, облаштуванням. Він навів приклад про те, як тепер працює важка артилерія. Наприклад - система наведення ракетної установки вагою у вісім тон, ще радянських часів, тепер замінена на невеличкий планшет та спеціальну рацію.

Krutu_4_00011.jpg — 47.98 Kб

Також Олександр Голопотелюк, в армії - Скіф, розповів про те, як отримав своє поранення. Це було у 2015 році 17 січня, після підписання міських угод. Обстріли в Донецькій області не вщухали, незважаючи на угоду. Олександр разом із своїми товаришами був обстріляний диверсійною групою, отримав поранення у ногу. Довго лежав у лікарні і зараз звільнений зі служби в армії. Але веде дуже активну громадську роботу. 

               

"Якщо ситуація погіршиться, ми всі будемо на фронті" - Олександр Голопателюк

Зараз, як розказав воїн, не менш важлива боротьба із п’ятою колоною й корупцією. Порадив школярам робити громадський контроль органів самоврядування. 

Після війни в житті Олександра Голопотелюка змінилося усвідомлення про те, що таке життя. Як він каже - помудрішав та зрозумів, що робити далі. Є розуміння того, що робити зараз в українській армії та в мирному житті.

"А головне я усвідомлюю те, що завдяки тому, що зараз відбувається в Україні, молодь змінить країну і приведе її до європейського життя!"

Krutu_6_00019.jpg — 45.11 Kб

Освітяни НВК ім. Чорновола, випускники школи та учні закликають всіх охочих прийти сьогодні о 17:30 до пам'ятника Героям Небесної сотні, щоби згадати героїв, які загинули під Крутами. 

 
 
Яндекс.Метрика