Re:пост

joomla

В лікарні зацвіла сакура. За два роки у южненському медичному закладі висаджено більше 300 дерев

likarnya_sakura_zayavka.jpg — 44.57 Kб

Сакури, райські яблука, мильне дерево, акація тортуоза та ще близько 30 видів дерев з’явилися на території лікарні  в останні два роки. В цілому – це 300 унікальних рослин. За цей період не прижилися не більше 5 саджанців, розповів «Re:пост» Роман Лиманський, головний лікар міста. А про крадіжки взагалі мова не іде – територію пильнують охоронці та відеоспостереження.

Територія міської лікарні почали інтенсивно засаджувати деревами в останні два роки. Лише в восени 2015 тут з’явилося 182 саджанці. Перевага надається декоративним і оригінальним рослинам.

Першими в лікарні були висаджені берези. Роман Лиманський згадує, після того, як було завершено будівництво міської лікарні, він прийняв рішення створити березовий сквер.  За це отримав критику від міського голови. Володимир Новацький був впевнений, що, через особливості клімату, берези тут не приживуться.

Зараз березовий сквер в міській лікарні налічує більше 80 дерев. Це одне з найзатишних місць у медичному закладі. Тут створені альтанки та майданчик для дітей. Секрет у дбайливому ставленні до зелених насаджень, переконаний Роман Лиманський.  

-          Я розраховую на те, що пройде час і територія лікарні буде оазисом. Коли садять такі сквери, то 30 відсотків не приживаються. У нас за два роки може 5 дерев загинуло, а решта прийнялися . Час пройде, а дерево лишиться. У нас є дерева з породи в’язові, які можуть рости 1,5 тисячі років, - Роман Лиманський.

Гроші на придбання саджанців були виділені з міського бюджету. У найближчий час на території міської лікарні не планується висаджувати велику кількість саджанців. Надалі озеленювати територію планують квітами, зокрема, трояндами.

 
 
Яндекс.Метрика