Re:пост

joomla

Южний стає «прозорим» у системі е-урядування та на новому сайті

Golovna_rozumne misto.jpg — 214.27 KбПро Южний тепер можна дізнатися на трьох сайтах. 25 квітня з’явився новий сайт міста, який має старий домен: «Yuzhny.org». Сайт працює у тестовому режимі і містить неповну загальну інформацію про місто. Офіційний сайт Южного існує теж за адресою: «Yuzhny.gov.ua», там можна знайти інформацію, яка стосується роботи міської ради та її управлінь. Зворотного зв’язку із представниками влади на сайтах встановити змоги нема. Проте можна звернутись до южненського управління ЖКГ на порталі «Розумне місто». Щоб приєднатися до спільної системи «Розумне місто», Южний підписав меморандум.

Южний приєднується до взаємодії між державою та бізнесом і громадянином без зайвих затрат часу та бюджетних коштів за допомоги е-урядування. Система електронного урядування економить багато державних коштів, руйнує бюрократичну систему та вступає у боротьбу із корупцією. А також дає змогу кожному громадянину впливати на прийняття рішень різного рівня і долучатись до цього з максимальною економією часу та зусиль. Україна наразі на шляху переведення усіх державних послуг у онлайн-режим.

Що таке е-урядування

Електронне урядування, пишуть аналітики Інформаційної кампанії «Сильніші разом!», діє у трьох напрямках: держава-бізнес, держава-громадянин, держава-держава. Є певний перелік послуг, обов'язкових для надання їх онлайн, відповідно до Директиви ЄС. Для бізнесу це соціальні внески співробітників, корпоративний податок, ПДВ, реєстрація нової компанії, подання статистичної інформації, митні декларації, екологічні дозволи, держзакупівлі. Для громадян перелік трішки більший — податок на прибуток, пошук роботи, соціальні привілеї, особисті документи, реєстрація авто, громадські бібліотеки, заява в міліцію, заявка на дозвіл будівництва, свідоцтва на шлюб та народження, заявки на вступ до ВНЗ, зміна адреси, сервіси охорони здоров'я.

Е-уряд в Україні

Необхідність переводити державні послуги, закупівлі та взаємодію держави з громадянами і бізнесом у онлайн-режим прописує Угода про асоціацію України з ЄС, зокрема глава 14 розділу 5 Угоди. Там вказуються аспекти взаємодії України та ЄС в процесі впровадження інформаційного суспільства. Тут же і згадано про необхідність формування системи електронного урядування. Однак потреба у е-уряді є об'єктивною вимогою часу, а не лише обтяжуючим пунктом до виконання в Угоді. Для того, аби е-урядування в Україні запрацювало, прийнято немало законів і зроблено немало потуг до введення онлайн-сервісів на сайтах державних структур. Наразі можна говорити про прогрес у сфері державних закупівель (волонтерський проект “Prozorro”, який став офіційним держресурсом), е-петицій (що функціонують практично у всіх обласних і навіть районних центрах країни на базі єдиної платформи) та надання держпослуг онлайн (з числа схожих проектів варто відзначити волонтерський Igov.ua). Начебто функціонує і Єдиний державний портал адміністративних послуг, одначе він лише нещодавно запустив кілька послуг з обіцяного широкого переліку, тоді як його волонтерський конкурент Igov розвивається дуже швидко.

Skrin_igov.png — 58.35 Kб

На сайті Igov у переліку міст Одеської області можна знайти Южний та відшукати необхідну інформацію в реєстрі установ.
В Україні також діють проекти Державної реєстраційної служби із запровадження електронної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Є спільний проект Державного агентства з питань електронного урядування України Державної архітектурно-будівельної інспекції України та Координатора проектів ОБСЄ в Україні зі запровадження електронних адміністративних послуг в будівництві. Міністерство освіти та науки України дає змогу подавати заяви на вступ до вишів онлайн та записувати дітей у дошкільні навчальні заклади через онлайн-форми. Згідно з інформацією Державної фіскальної служби, більше 90% платників ПДВ та майже 80% платників ЄСВ звітують в електронній формі. На сайті Міністерства юстиції можна зареєструвати юридичу особу або фізичну особу-підприємця, отримати інформацію про нерухомість, а також отримати довідку, витяг про компанію, зокрема для надання державним органам, банкам, контрагентам, а також для участі у державних закупівлях тощо. Ще діє веб-портал Edata, який представило Міністерство фінансів з метою надати доступ до інформаціїї про використання публічних коштів в Україні, пишуть аналітики Інформаційної кампанії «Сильніші разом!»

Е-урядування в Южному

На офіційній сторінці міста Южного – сайті «Yuzhny.gov.ua» інформація оновлюється не оперативно. Зараз роботою по наповненню існуючого сайту міста займається КП студія телебачення «МиГ». Южненському бюджету це обходиться у 2000 гривень на місяць. Якість цієї роботи не задовольняє представників влади і надалі, як нам розповіли, обслуговування сайту має перейти у інші руки. Документи, які відкриваються не у всіх вкладках, часто датовані 2015 роком. Проте користувач може ознайомитись із інформацією про керівників міста, дізнатись, як працюють управління, переглянути документи, ознайомитись із рішеннями сесій міської ради, отримати інформацію про держзакупівлі та інше. Зворотного зв’язку із представниками влади на міському сайті немає. Відсутня можливість написати запит та отримати інформацію від чиновника. Також неможливо ініціювати чи підтримати петицію, яка б мала соціально важливий напрямок.

Skriny_sayt_1.png — 556.15 Kб

Немає такої можливості і на новому сайті міста: «Yuzhny.org» який працює в тестовому режимі.

13090729_1700188480232003_1021075016_o.jpg — 116.79 Kб

Тож найефективнішим в цьому аспекті є сайт «Розумне місто», до електронних сервісів якого приєдналися всі южненські управління, які представляють державні установи та комунальні підприємства. Встановити прямий зв'язок між органами державної влади та порталом стало можливим після підписання в Южному меморандуму. 26 лютого міський голова та представник від ОДА – Любов Шипович підписали меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між виконавчим комітетом Южненської міської ради, громадською організацією «Місто майбутнього» та громадською організацією «Razom».
Тепер на сайті «Розумне місто» можна отримати інформацію про бюджет Южного, приєднатися до голосування по двох питаннях, переглянути перелік лікарських залишків для надання невідкладної медичної допомоги в міській лікарні, а також подивитися, хто в Южному перебуває в черзі на житло.

«Южний – Розумне місто!»

Skrin_pozumne misto.png — 167.64 Kб
Відповідає в Южному за процес підключення до електронних сервісів Ольга Скульська, начальник відділу організаційної роботи та внутрішньої політики ЮМР.
Вона розказала «Re:пост», що Южний - перше місто Одеської області, яке приєдналося до електронних сервісів. Мовляв, ця робота була виконана за два тижні. Поки інформації недостатньо, але планів по наповненню дуже багато:
- Електронні модулі на сайті «Розумне місто» – це інструменти для людей. Новини може розмістити сама людина, також додати фотографію з інформацією про проблему, зробити опитування. «Розумне місто» - це можливість людині звернутися не тільки до влади, а до установ, комунальних організацій. На майбутнє ми підключимо громадські організації, підприємства, які зможуть тут розміщувати свої інвестиційні пропозиції, опублікуємо банери виключно соціального спрямування. В Южному багато організацій, які проводять благодійні акції, тому треба зробити їх роботу публічною. Там можна розміщувати будь-які заяви від людей. Зовсім від прямого спілкування з людиною ми не відмовляємося. Наприклад, якщо людина не задоволена реакцією та діяльністю влади у відповідь на подану заяву, є можливість прийти до установи та пояснити особисто, що саме її турбує, - розказала Ольга Скульська.

На сайті «Розумне місто» 25 квітня з’явилася інформація про залишки лікарських засобів для надання невідкладної медичної допомоги на складі КЗ "Южненська міська лікарня". За цією інформацією на лікарському складі медикаментів понад 158 позицій ліків — від засобів від кашлю до антигістамінних засобів.
Також є таблиця, де є інформація про залишки виробів медичного призначення - це бинти, шприци та інші засоби, які необхідні для надання невідкладної допомоги. Тут є перелік з понад ста позицій для надання невідкладної медичної допомоги в умовах стаціонару.
Директор медичного закладу Роман Лиманський сам став ініціатором оприлюднення цієї інформації:

- Відкрився наш сайт, і там я побачив розділ ліків, а він порожній, тому і вирішив його заповнити. Цей перелік ліків для невідкладної стаціонарної медичної допомоги. Адже, якщо людина поступила в важкому стані, не можна їй говорити – “іди, купи собі ліки, а потім ми тебе будемо лікувати”. Ми маємо їй допомогти. Це необхідний перелік у кожному медичному закладі. Найбільший перелік ліків - в южненській лікарні порівняно з районними. Це той наш золотий запас, який ми використовуємо під час невідкладної медичної допомоги, - зазначив головний лікар.
У рейтингу міст по використанню електронних сервісів, який зроблено компанією «Razom» першим є Нетішин (Хмельницька область), він підключився до сервісів сайту на – 82 %, станом на 25 квітня. Южний поки що перебуває на передостанній сходинці рейтингу, його присутність на сайті – 55%.

З усієї України до порталу «Розумне місто» підключилося 24 міста та користувачами сайту зроблено більше 100 петицій, віддано голосів за петиції більше 3000.

Skrin_rozumne misto.png — 138.00 Kб

Найбільшим попитом користуються заявки в ЖКГ. За 65 днів роботи сайту їх опубліковано понад 200. Найактивнішим серед населених пунктів, яке відповідає на заявки, які стосуються їхньої діяльності, за словами южненського координатора, є село Зоря (Рівненської області). Свої відповіді їхнє управління ЖКГ публікує з ілюстраціями. Южний, поки що, прийняв лише дві заявки.

Skrin_misto_7.png — 77.95 Kб

Наповнювати інформацією і приймати заяви від користувачів сайту «Розумне місто» та жителів Южного будуть модератори, які присутні у кожній представленій на е-сторінці установи. Перегляд електронних заявок від южненців відбуватиметься з 9 до 18:00 тільки у робочі дня, адже поки що немає людини, яка б могла модерувати цілодобово.

 
 
Яндекс.Метрика