Re:пост

joomla

Южний гостинно прийняв хлопчиків та дівчаток з Мар'інки

Golovnadity.JPG — 208.37 KбЮжний прийняв у гості 35 хлопчиків та дівчаток з Донеччини. 3 липня у Южний приїхала делегація дітей, яки є жителями міста Мар'інка. Разом зі своїми вихователями вони опинилися на два тижні у южненській школі - НВК ім. Чорновола. Відпочити від страшних військових подій, які відбуваються в їх рідному місті - така задача у юних жителів Мар'інки. Можливість приїхати на літній відпочинок виникла завдяки підтримці християнської організації Южного "Світ миру", ВГА (військової громадянської адміністрації), а також СІМІС (civil-military cooperation) міста Мар'інки. Матеріальна допомога в Южному надійшла від ОПЗ, порту "Южний" та АМПУ "Южний".

Перше знайомство з Южним дітям влаштував творчий колектив сайту "Re:пост". Троє екскурсоводів-волонтерів розказали двом групам дітей про історію Южного та земель, які розташовані поруч. Діти із захопленням відкривали для себе нове цікаве місто, в якому є не тільки море, а ще й фонтани, парки, скульптури, багато квітів та великий блакитний купол.

Екскурсії містом для юних гостей відбулися 4 липня. 35 дітей розділили на дві групи та екскурсоводи повели їх різними маршрутами по місту. Розказували про Южний: Оксана Сорокіна, В'ячеслав Слюсар, Наталя Мізюкіна.

IMG_3284.JPG — 9.61 Mб

Діти - віком від 12 до 15 років побачили перші двори Южного та почули історії про те, що край у якому побудований Южний має давню історію, яка своїм корінням уходить у скіфські та еллінські часи. А також, коли вже почали з'являтися перші будинки Южного, у далекі сімдесяті роки 20 століття біля першого будинку по вулиці Григорівського десанту, 22, відома режисер Кіра Муратова знімала кадри для свого фільму "Познавая белый свет" в якому зіграла Людмила Гурченко.

IMG_3297.JPG — 7.12 Mб

Потім гості з Мар'інки познайомилися із історією першої і місті вулиці - проспекту Григорівського десанту. Вразив юнаків парк біля ПК "Дружба". Перші фотосесії для гостей почалися саме там. Парк кованих скульптур зі своїми історіями та символами здивував дітей та додав ще більше фото у власні телефонні колекції. Вгадати символи українських областей на сонячному годиннику вдалося не всім, проте колективне фото вийшло чудовим.

IMG_3308.JPG — 6.48 Mб

IMG_3313.JPG — 7.51 Mб

 

IMG_3322.JPG — 5.82 Mб

Більше всього привабив дітей центральний фонтан Южного, який символізую сонячну систему. Проте він не працював в той день і діти не змогли насолодитися всіма можливостями його роботи. 

Надзвичайні враження від побаченого діти відчули у спортивному комплексі "Олімп", також дітей захопила територія біля готелю "Еллада", яка нагадала їм якусь казкову космічну зону. 

IMG_3356.JPG — 6.64 Mб

IMG_3286.JPG — 6.35 Mб

Група дітей віком від 8 до 14 років відправилася на екскурсію разом із Оксаною Сорокіною. Студентка історичного факультету провела їх по маршруту навколо Южного. Юні гості та вихователі оглянули місцевий ставок, море, южненську набережну, профілакторій "Портовик". Дізналися, що наше місто є одним із наймолодших в Україні, проте, має давню передісторію. Зокрема, враження на екскурсантів справила розповідь про Івана Мазепу. Свого часу, визначний козацький ватажок проїздив теренами Сичавки, тікаючи разом із союзниками від переслідувань військ Російської імперії.

oBo31_ILnJ8.jpg — 273.41 Kб

vC77FCgNJy8.jpg — 270.70 Kб

Під час споглядання краєвидів школярів очікував приємний та несподіваний сюрприз. Вони стали учасниками історичної вікторини. За кожну правильну відповідь з історії України учні отримували солодкі цукерки. Також своєрідна перевірка знань виявила їх обізнаність у шкільній програмі.

Наприкінці прогулянки вихованці табору побачили сквер біля погруддя Тарасу Шевченку та відвідали алею кованих скульптур. Дітлахи без вагань знайшли рідну східну Україну на сонячному годиннику у вигляді мапи. Далі їх очікувала фотосесія біля центральних фонтанів. Світлини було зроблено випускницею НВК ім. В'ячеслава Чорновола - Софією Лукашевою.

tN08QqHqTng.jpg — 202.71 Kб

IMG_3349.JPG — 5.09 Mб

Звіт про перші екскурсії Южним, вже з'явився на сторінці Фейсбук міста Мар'інка:

Marinka.jpg — 155.06 Kб

Гості з Донецької області відпочиватимуть в Южному до 17 липня. За цей час НВК ім. Чорновола планує наповнити їх перебування цікавими враженнями та розвагами. Щоденні походи на южненський пляж - є лише частиною відпочинку. Діти кожного дня долучаються до цікавих завдань, активних дій. Допомагають вчителям школи у організації відпочинку представники християнських церков та небайдужі жителі Южного. Педагогічний колектив НВК розгляне всі пропозиції, щодо вдосконалення відпочинку дітей Донеччини. 

Більше фото у групах Re:пост на Фейсбук та Вконтакте.

 
 
Яндекс.Метрика