Re:пост

joomla

Жителі чотирьох вулиць Сичавки проголосували ЗА об’єднання з Южним (фото, відео)

golovna_Sichavka.JPG — 32.99 KбВ селі Сичавка 2 серпня проходили громадські збори, на яких жителі чотирьох вулиць брали участь у вирішенні питання, щодо адміністративно-територіальній реформі.

До якої громади приєднатися Сичавці – думали селяни, чи до Южненської чи до Візирської?

Обговорення тривало близько двох годин. Свої пропозиції, щодо вступу в ту чи іншу громаду, представили – депутат Одеської обласної ради – Олег Кутателадзе та Южненський міський голова – Володимир Новацький. Пряму трансляцію зі зборів у Сичавців провів Re:пост.

                                                          

Перше зібрання у Сичавці, щодо вирішення питання з напрямком об’єднання в нову для села громаду, відбулося 2 серпня в будинку культури села.
У зібранні взяли участь 105 жителів вулиць: Хуторська, Шевченка, Цветаєва, Каштанова. Також, на зібранні були присутні жителі села з інших вулиць, проте вони не мали права реєструватися та голосувати.

Sichavka_18.JPG — 35.42 Kб

Sichavka_19.JPG — 20.91 Kб

Зібрання з самого початку виглядало дуже емоційно. Лаятися та сваритися жителі села почали ще під час реєстрації. Вони сперечалися один з одним про те, з ким краще об’єднатися в одну громаду – з Южним чи з Візиркою.

Виключно плюси об’єднань для сичавців представили депутат обласної ради – Олег Кутателадзе та Южненський міський голова – Володимир Новацький. Представників візирської громади чи влади на зібранні не було, але цей факт не може вплинути на легітимність голосування.

Відсутність власної зацікавленості у питанні об’єднання громад Сичавки та Южного – підкреслив у першій частині своєї промови Олег Кутателадзе. Він сказав, що прибув на зібрання виключно, як депутат обласної ради, а не як керівник одного з підприємств, розташованого на території Малого Аджаликського лиману.

В сичавське морське узбережжя треба вкласти близька 500 мільйонів гривень, щоб зробити його прибутковим, на кшталт Коблевського, вважає обласний депутат. У Коблева, як у відомого курортного центра Миколаївської області, завдяки розвинутої рекреації є газ, дороги, вода та каналізація, Сичавка собі такого дозволити не може. У Сичавці є 4 кілометри морського узбережжя, яке перебуває у повному занепаді, якщо порівнювати із Коблевим, підкреслив депутат.

Sichavka_20.JPG — 19.95 Kб

Також одним з аргументів Олега Кутателадзе стала пропозиція жителям села побудувати в Сичавці центр медичного обстеження.А в перспективі, якщо сичавці об'єднаються із Візиркою, обслуговуватися в Комінтернівській лікарні та скласти договір на обслуговування жителів Сичавки в Южненскій лікарні. У промові прозвучали обіцянки відремонтувати систему водопостачання на проблемних ділянках Сичавки.

Учасники зібрання з недовірою ставилися до виступаючого та постійно його перебивали, зібрання постійно перетворювалося на балаган.
Олег Джумберович намагався довести жителям Сичавки, що разом об’єднюватись краще із селом, адже у міста свої проблеми і воно не зверне увагу на село:

- Чому сьогодні Візирка почала пропанувати об’єднання навколо своєї громади? Хоча ще 20 років тому – це було захудале село по зрівнянню із Новими Білярами та Сичавкою. Просто у Візирці за ці 20 років розвівся транспортний вузол, на якому 26 мільйонів тон вантажів перевантажили підприємства морського транспорту, за минулий рік. Відповідно бюджет Візирки складається на 95% з тих грошей. Треба об’єднати всі села навколо цього вузлу. Але є одна проблема. Я розумію об’єднання, як рівний з рівним, село з селом. В Сичавці приблизно 2000 людей проживає, приблизно стільки їх у Любополі і в Нових Білярах. У цих населених пунктах буде рівна кількість депутатів від їх рад вирішувати важливі питання для населених пунктів. Коли село приєднається до міста – це зовсім інша ситуація. В місті кількість депутатів приймає рішення для тих, хто їх обирає – а це жителі міста, - пояснив Олег Кутателадзе.

Sichavka_7.JPG — 30.07 Kб

Бюджет Візирки, як розповів депутат, при об’єднанні селищ буде складатися з 14 тисяч на людину. Окрім того підприємство ТИС, яке зареєстровано у Візирці, ще додатково допомагає селу, ця сума складає кожний рік до 10 мільйонів гривень.

Володимир Новацький взяв слово та відмітив, що, наприклад, Балта об’єднала навколо себе близько 16 селищ, і цей випадок не є виключенням. Про бюджет міста, міський голова сказав, що Южний має близька 300 мільйонів гривень на рік та є містом – донором.

- Я вам говорю, як державний чиновник, якщо б вже відбулося об'єднання Сичавки та Южного, то за законом Сичавка отримала б вже 20 мільйонів гривень до свого бюджету від Южного. Бюджет розвитку – 12 мільйонів гривень. Відносно южненської лікарні – ми не маємо право по закону зараз приймати безкоштовно жителів Сичавки. Але після об’єднання це буде можливо. Місто Южний зараз саме багате в Україні. Бюджет буде ділитися однаково і на южненців і на сичавців. Сичавка колись була одним з найвеличніших селищ Херсонської губернії. І ми, як місто Южний, стали частиною цього процесу, тому що 38 років назад побудували Южний поруч із Сичавкою. Ми разом вже стільки років, тому вам треба прийняти виважене рішення, адже це рішення на сторіччя, - підкреслив Южненський міський голова - Володимр Новацький.

Sichavka_1.JPG — 32.84 Kб

Володимир Новацький запевнив жителів про те, що Южний не має наміру забрати землю у селян, що згідно закону, люди, які мають акт на землю - власники цього об'єкту, тому немає за що турбуватися. Також він підкреслив, що Сичавка та Южний протягом 38 років разом і роз’єднює їх кілька метрів дороги. В Сичавці живуть южненці, в Южному сичавці. Сичавські жителі вчать своїх дітей у Южному, лікується, працюють. Кладовище Южного знаходиться на території Сичавки, тому вже складно розділити ці два населених пункти.

Sichavka_4.JPG — 33.29 Kб

Завершення промови Южненського міського голови закінчилось оплесками жителів Сичавки.
Також до обговорення теми об’єднання громад долучився екс-голова візирської селищної ради та професор інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України - Володимир Осіпов. Але їх аргументи були не дослухані жителями Сичавки, які постійно перебивали виступаючих. 

Сільські жителі сперечалися, гомоніли, сварилися, але, все ж таки, голосування відбулося. Взяти участь у виборі майбутнього Сичавки змогли всі зареєстровані на зібранні жителі села.

Таким чином, двічі переголосовуючи, стало зрозуміло, що за об’єднання із Южним - 72 жителя і за об’єднання із Візиркою – 18. Такі офіційні цифри озвучила секретар Сичавської селищної ради.

Sichavka_14.JPG — 30.24 Kб

Sichavka_16.JPG — 29.88 Kб

Sichavka_15.JPG — 40.48 Kб

По завершенню зібрання ситуацію із об’єднанням територіальних громад в Одеській області та законність зборів прокоментувала Юлія Молодожен - голова Одеського офісу реформ.

Вона сказала, що порядок проведення громадських обговорень має затверджувати місцева рада. В цілому, якщо є результати голосування, воно проводилося відкрито, то можна порахувати кількість людей, які віддали свої голоси. В області багато прецедентів, коли село не знає до кого приєднатися, тому це рішення приймає за них обласна рада. Сичавка зробила свій вибір 2 липня, вважає Юлія Молодожен. Остаточне слово у цьому питанні скаже Кабінет міністрів України. Скільки їх буде, поки що, не відомо. Спрогнозувати, як буде виглядати Южненська громада поки складно але варіанти є:

- Візирка, Любопіль, Нові Біляри, Першотравневе, Сичавка і громада – з центром або у Южному або у Візирці, - так виглядає примірний план. І Візирка і Южний – це дійсно багаті центри у них стільки грошей, що частину віддають. Треба зробити так, щоб ця конфігурація не порушувала закон. Для того, щоб не було спірних моментів на розгляд спочатку обласних депутатів представляють декілька варіантів об’єднань, а потім приймається остаточне рішення Кабміном, - відзначила Юлія Молодожон.

Вона зазначила, що зараз в Одеській області вже сформовано 8 громад, у минулому році. У 2016 році планують сформуватися ще 6 громад. Коли відбудуться вибори, на яких остаточно буде прийняте рішення про об’єднання громад має повідомити ЦВК.

За нашою інформацію в селі Сичавка голосувати за об'єднання громади будуть до 10 серпня, наступне голосування відбудеться 4 серпня.

 
 
Яндекс.Метрика