Re:пост

joomla

Юні пожежні з Южного гідно представили Україну на міжнародних змаганнях в Німеччині

Golovna_pojejniki_2.jpg — 91.99 KбКоманда юних пожежних з Южного черговий раз взяла участь у змаганнях міжнародного класу. Які цьогоріч відбулися у Німеччині. Загін на чолі з керівником Михайлом Келембетом виборов почесне 11 місце. Та гідно репрезентував Україну у колі європейської спільноти.

Окрім того, южненці повернулися на Батьківщину із комплектом нового спорядження для пожежної частини. І гуманітарною допомогою для українських військових.

Михайло Келембет зауважує, що працівники пожежної служби нашого міста не перший рік займаються підготовкою підростаючого покоління. У школах регулярно проходять набори хлопців та дівчат, котрі виявили мужність у справі боротьби із вогнем. Заняття з ними складаються з теоретичної частини, яка вчить уникати небезпечних факторів загоряння. Та практикуму з азів гасіння різних видів пожежі. Організація вже має низку випускників. Так вихованець першої школи Андрій Верченко наразі очолює пожежну ланку у складі екіпажу судна, на якому він працює.

Починаючи з 2010 року представники Южного активно змагаються на міжнародній арені. Юнаки регулярно відвідують табори зорганізовані європейським об’єднанням добровільної пожежної дружини. Де отримують змогу не лише виявити свою професійну підготовку. Але й знайомляться з культурним життям Європи. Обмінюються досвідом та заводять міцну дружбу з однолітками із сусідніх країн. Михайло Келембет також наголошує, що южненський осередок юних пожежних чи не єдиний в країні. Тож участь у змаганнях це по суті презентація України у європейському просторі.

Germaniya_5.jpg — 42.15 Kб

В 2016 приймаючою стороною виступила федеративна земля Тюрінгія у Німеччині. Українська команда з 15 учасників, серед котрих школярі із Южного, Доброслава та Савранського району Одеської області розпочала подорож із зупинки у Польщі. У передмісті Кракова діти оглянули колишні соляні копальні міста Величка, які сьогодні стали туристичним об’єктом. По прибутті до ФРН молодь було розміщено у комфортабельному наметовому поселенні. Подібні умови проживання сприймаються юними пожежниками із завзяттям. Та формують у них звичку пристосування до змін середовища.

Germaniya_6.jpg — 45.04 Kб

Поміж заходів, запланованих для проведення у таборі, були не тільки змагання але й екскурсійні маршрути. Юнаки з України відвідали знаменитий Тюрінзький ліс, включений до переліку біосферних заповідників ЮНЕСКО. А також насолодилися розважальною програмою, яка містила в собі відвідини аквапарку та проведення щоденних вечорів танцю. Михайло Келембет відзначає високий рівень німецької організації, в ході якої було враховано усі потреби юнацтва.

Germaniya_7.jpg — 57.69 Kб

Протягом власне змагальних естафет учасники від України, ФРН, Польщі, Чехії та Австрії мали продемонструвати фізичну підготовку та вміння злагоджено працювати в команді. Вони долали смуги перешкод, гасили полум’я та вчилися грамотно обходитися із пожежним приладдям. Цікавим виявився і конкурс-квест, для виконання якого було сформовано інтернаціональні групи. Таким чином юнаки отримали додаткову практику розмовної англійської та німецької мов.

Germaniya_3.jpg — 59.51 Kб

Підведення підсумків вивело українську ланку на 11 позицію. Проте, міжнародний комітет акцентував увагу на високому рівні фізичного розвитку нашої команди. Незалежно від місця, кожен з учасників отримав цінні іменні призи, закуплені із урахуванням вікових особливостей та статі. Михайло Келембет підсумовуючи результати змагань зазначає, що головне – це момент підтримки міжнаціональних зв’язків. Та дружня атмосфера, що панує у таборі.

Перед від’їздом німецькі пожежні бригади за традицією передали українським колегам нову уніформу. А також підготували гуманітарну допомогу військовим із зони АТО, яку Михайло Келембет привіз з собою в Южний і передав южненським волонтерам армії Help.

               

Серед цілей юних пожежників подальша боротьба за перемогу та проведення змагань на теренах України. При цьому слід зазначити, що повна вартість пересування Європою була сплачена власним коштом батьків. А проживання комітетом ФРН. За певних причин адміністрація міста та країни не долучилася до підтримки молодіжного руху пожежників. «Влада має врешті прийти до визнання необхідності вкладання грошей у молодіжні ініціативи», - зазначив Михайло.

Germaniya_8.jpg — 58.60 Kб

«Той, хто заощаджує на школах буде будувати тюрми» , - завершує інтерв’ю цитатою німецького політика Отто фон Бісмарка, южненець - Михайло Келембет.

 
 
Яндекс.Метрика