Re:пост

joomla

Як інтернат в Одеській області перейшов на щепу, дізнався Re:пост на тренінгу від USAID

Golovna_5.jpg — 77.02 KбЕнергоефективність - задача номер 1, розповіли журналістам експерти USAID на тренінгу в Одесі. Також, організатори влаштували прес-тур в обласну школу – інтернат для дітей з вадами слуху.

Там впроваджуються заходи енергоефективності. Допомагає економити гроші, в тому числі, новий твердопалевний котел, який працює на щепі. За останні два роки завдяки цьому інтернат зекономив 480 тисяч гривень.

Незалежність від «газової голки» стає основою не тільки для зовнішньої політики України, а й для кожного громадянина нашої країни, підкреслили на тренінгу в Одесі.

Про те, що необхідно знати про енергоефективність журналістам розповів експерт Ігор Кулешов.
Використання меншої кількості енергії при організації належного рівня енергетичного комфорту у приміщенні та будівлі і є енергоефективністю.

На тренінгу від USAID експерти розповіли, що в багатьох містах України впроваджуються різні енергоощадні заходи, використовують альтернативні джерела енергії та намагаються комплексно підходити до процесу енергоефективності.

Dom_19.jpg — 96.74 Kб

Одним з початкових кроків, щодо впровадження енергоефективності є – встановлення індивідуального теплового пункту (ІТП) та балансування внутрішньобудинкових мереж теплопостачання (підходить для будинків із централізованим опаленням, як в Южному). Це дає:
- можливість регулювати кількість та градус гарячої води, що проходить через труби та батареї для забезпечення комфортної температури у приміщенні (в Южному цю роботу виконують автоматичні елеваторні вузли).

Це дає:

- належну якість води, яка не містить хвороботворних бактерій, не забруднює труби та батареї.
- контролює параметри гарячої води на виході до системи, відповідність її температури та тиску нормативам
- регулює градус й об’єм теплоносія залежно від температури зовнішнього та внутрішнього повітря
- облік теплової енергії за допомогою лічильників, економію тепла з 20 до 30 %, якщо проведено утеплення стін.

Наступним пунктом є – утеплення фасаду, покрівля, дахового перекриття та підлоги
- Утеплення фасаду потрібно здійснювати лише повністю! Клаптикове утеплення руйнує цілісність конструкції будинку. Таким чином зменшується термін експлуатації будинку
- Утеплення стін необхідно проводити з урахування нормативних вимог до теплозахисних характеристик зовнішніх огороджень будівель (ДБН В.2.6 -31: 2006 «Теплова ізоляція будівель»)
- Для утеплення різних частин будинку потрібно обирати матеріал, оптимальний для конкретних умов експлуатації. Треба звернути увагу на: водопоглинення, стійкість до змін температур, паропроводність, негорючість тощо.
- При утепленні даху необхідно враховувати вид його конструкцій, його стан, а також наявність первинної теплової ізоляції утеплюючи підлогу необхідно пам'ятати, що існує висока ймовірність, конденсації вологи з повітря між утеплювачем та підлогою. Це призводить до зволоження будівельних конструкцій із наступним погіршенням або втратою ними теплозахисних характеристик.

Dom_11.jpg — 34.63 Kб

Реконструкція вікон та дверей:
- Обов'язково знати, що при заміні вікон потрібно зважати на належний рівень повітрообміну, адже нові вікна можуть загерметизувати приміщення та порушити режим його вентиляції.
- Зменшити втрати тепла через вікна можна двома способами:
- Або ущільнити ті, що вже є, або встановити нові, енергоощадні. У першому випадку втрати тепла зменшуються у 2-3 рази, при цьому зберігаються здорові параметри мікроклімату. Встановлення ж нових скло-пакетів додає тепла не лише за рахунок відсутності шпарин, а й завдяки спеціальному покриттю на склі, яке забезпечує проникність у приміщення сонячного випромінювання ззовні (пасивне опалення) і запобігає втратам теплоти зсередини.
- Заміна вікон чи ущільнення додає у кімнату від 4 до 5 градусів С.
- Також втрати тепла можна уникнути, якщо утеплити двері, зробити тамбур, та встановити на двері механічний доводчик.
- Якщо замінити вікна у під’їзді чи ущільнити їх, то температуру у квартирах можна підвищити від 2 до 3 градусів.
- Також додатковим засобом енергоефективності для багатоквартирного будинку є – встановлення енергоощадних (світлодіодних ) ламп – зменшує рахунок на електроенергію.

dom_13.jpg — 61.73 Kб

dom_14.jpg — 56.79 Kб

Про альтернативні джерела енергії, які активно використовує Європа, а також Україна, розповів експерт Руслан Тормосов. Використання енергії сонця, вітру, води а також біомаси – є не тільки альтернативою природному газу і запорукою незалежності від політичних маніпуляцій, а ще й екологічно безпечною.

Прикладом втілення енергоефективних заходів, а також використанням альтернативної енергії стала школа – інтернат в Одеській області для слабочуючих дітей № 97.

Dom_1.jpg — 94.24 Kб

На фото: будинок-інтернат №97

Комплекс будинків, в яких навчаються та живуть 100 дітей, побудований ще у 1890 році. Школа-інтернат розташована у комплексі 65 поспіль.
Директор закладу - Світлана Кукурузенко, розповіла журналістам, що два роки тому в школі була проведена повна реконструкція системи опалення. Замість старих вугляних котлів, один, з яких працював з 1986 року, інший з 1968, був встановлений новий, який працює на альтернативному паливі.

Dom_8.jpg — 52.43 Kб

У всіх приміщеннях школи були встановлені енергозбережувльні вікна, замінені батареї, а також у кількох будинках повністю замінені труби опалення на пластикові. Центральна будівля інтернату і решта будинків комплексу повністю утеплені кам'яною ватою та вкрити сайдінгом. На наступний рік аналогічні заходи заплановані у закладі завдяки державним коштам, які виділені саме тому, що заклад довів свою економію.

dom_15.jpg — 89.08 Kб

На фото: будинок-інтернат №97

      Dom_3.jpg — 51.72 Kб

      Dom_20.jpg — 90.68 Kб

Допоміг «реанімувати» систему опалення у школі, а також зекономити, як тепло так і гроші – колишній вихованець інтернату. Він, як представник компанії, яка монтує модульні котельні запропонував вжити сучасних заходів і не помилився. Новий твердопаливний котел, який працю на щепі вже зекономив бюджетні кошти за перший рік на 220 тисяч гривень, за наступний рік на 260 тисяч. В ці суми входить не тільки вугілля, якого старі котли "з'їдали" по 12 тон за добу, а ще й економія по зарплатні. На кочегарці раніше працювало 12 людей, тепер – 2 чоловіка.

Dom_6.jpg — 80.06 Kб

Щоб обігріти 2,5 тисячі квадратних метрів шкільних приміщень, новий котел бере всього від 400 до 500 кг щепи на добу. Результатом такого апгрейту стала температура від 22 до 25 градусів, тоді як раніше, каже директор, стовпчик термометру не піднімався вище 19 С.

dom_12.jpg — 97.08 Kб

Світлана Кукурезенко розказала журналістам, що комплекс енегрозбережувальних заходів допомогли вжити київський фонд, який подарував 60 нових батарей. Нові труби для системи опалення були куплені за державні кошти. А також інтернат має отримати додаткову підтримку від держави у розмірі 900 тисяч гривень. Ці гроші інтернат планує витратити на заходи, щодо енергоефективності в тих приміщеннях, в яких їх ще не достатньо.
Як розказав представник компанії який працює у котельній, тільки котел для школи-інтернату економить 33, 7% грошей щомісяця, а решта заходів по енергозбереженню економить школі гроші більше ніж на 50% по зрівнянню із минулими роками.

Але головна перемога енергозбереження в інтернаті, вважає директор, що діти більше не мерзнуть. 

Dom_4.jpg — 92.10 Kб

 
 
Яндекс.Метрика