Re:пост

joomla

Южненці оцінили роботу МЖКЦ та ОСББ міста в соцмережах та особисто

Skrin_opros_golovna.jpg — 95.45 Kб«Re:пост» зробив дослідження на тему «Хто краще обслуговує южненські будинки». Міській житлово-комунальний Центр чи діючі ОСББ міста, такий зміст опитування опублікований в пабліках на Фейсбуці та Вконтакті. Думки відвідувачів соцмереж розділились: Фейсбук впевнений, що ОСББ – це майбутнє, Вконтакті більшість вважає, що новим южненським домам краще в ОСББ, а старому фонду в МЖКЦ. Щоб з’ясувати, чому так думають южненці, ми запитали в МЖКЦ і в ОСББ Южного, як вони працюють, та що роблять на свої тарифи:

 Як працює МЖКЦ Южного?

Міський житлово-комунальний центр обслуговує більшу частину южненських багатоквартирних будинків. З 2017 року, як розповів директор центру, Андрій Шестов, близько 20 будинків старого житлового фонду створять ОСББ і не факт,що будуть обслуговуватися в МЖКЦ. Відповідно до закону, в Южному має пройти конкурс управляючих компаній, в якому братиме участь і МЖКЦ. Тобто ті южненці, яких задовольняє робота МЖКЦ, можуть і надалі тут обслуговуватись.

Uteplenie_6.jpg — 88.40 Kб

А поки що центр продовжує обслуговувати будинки за тарифом, який складається з 11 послуг:

Заробітна плата працівників МЖКЦ, прибирання сходів, прибудинкової території, обслуговування інженерних систем, димових каналів, систем електропостачання, поточні ремонти житлового фонду, до яких не входять капітальні ремонти в будинках, також обслуговування ліфтів, дезінфекція. Сума тарифу залежить від розміру площі для прибирання, стану інженерних мереж, прибудинкової території, розміру сходових клітин.
Якість роботи МЖКЦ южненці постійно оцінюють у щоденних заявах щодо несправності ліфтів, протікаючих покрівель, зіпсованих дощами щитових, а також публікують фото своїх залитих квартир в соцмережі. У 2016 році жителі міста отримали альтернативу – звернення на сайті «Розумне місто». Там влітку 2016 року було дуже багато звернень до УЖКГ Южного. Проте, останнім часом, як підкреслив Андрій Шестов, активність южненців в цьому питанні знизилась.

Середній тариф в южненських будинках, які обслуговує МЖКЦ, – 3, 14 гривень за метр квадратний. Тариф не піднімали з січня 2015 року. Мінімальний – 2,69 гривень. Найбільша вартість з розрахунку на квадратний метр, у старому будинку міста, так званому «зеленому гуртожитку», становить – 3, 85 гривень. Як пояснив журналісту директор МЖКЦ, так вийшло тому, що площа території, яку прибирають в цьому будинку – велика (довгі коридори).
За 2016 рік, за словами директора МЖКЦ, підприємство найбільшу увагу приділило ремонту швів, козирків, дахів, тому що за рік в місті було 3 зливи, які завдали шкоди всьому житловому фонду міста.

Uteplenie_1.jpg — 94.66 Kб

У жителів Южного перед Центром величезний борг, він становить більше 2 мільйонів гривень. МЖКЦ має від 60 до 70 судових позовів на рік. Повернути гроші на свій рахунок від платників дуже складно, розказує Андрій Шестов. Є в Южному кілька квартир, де люди заборгували більше 50 тисяч гривень.
Як обслуговують будинки в южненських ОСББ нового житлового фонду?
Дізнатися подробиці роботи у напрямку обслуговування ОСББ в Южному виявилося непростою задачею. Далеко не всі голови об’єднань відкрито розказують про свої «фінансові кухні». Проте жителі будинків розказали нам, з чого складається тариф і чи відповідає ціна якості робіт.

Новобілярська, 22:

Osbb_2.jpg — 93.20 Kб

Тариф будинку становить 2,74 гривень за метр квадратний, в нього входить заробітна плата прибиральниці, електрика, сантехніка, бухгалтера, двірника, а також голови ОСББ, обслуговування будинку, вивіз смиття.

Як розказала мешканка будинку Наталя, в квартирах тепло. За жовтень-листопад, коли розпочався опалювальний сезон, вона заплатила 317 гривень (за квартиру 54 метри квадратних).

Osbb_1.jpg — 96.95 Kб

Після створення ОСББ в будинку встановлені камери спостереження - при вході, усередині ліфта та на першому поверсі. Біля будинку паркомат, є місце для зберігання велосипедів. Навколо будинка клумби. На кожен виклик жителя дому моментально реагує голова ОСББ. Всі проблеми, які з’являються в домі, вирішуються оперативно та якісно, розказала Наталя.

Звіти про роботу ОСББ в будинку проходять кілька разів на рік, інформацію про це жителька дізнається з оголошень. Наталя ніколи не ходить на збори, адже її повністю задовольняють умови проживання в багатоповерхівці.

Новобілярська, 24:

13289019_890041987773705_613907326_n 1.jpg — 65.26 Kб

Це ОСББ, який першим в Одеській області взяв теплий кредит у 2015 році. Цієї осені голову та бухгалтера ОСББ було знято рішенням загальних зборів. Причиною стала непрозора робота керівників об’єднання. Як розказують жителі дому, вони повністю довіряли керівництву ОСББ раніше і не контролювали їхню роботу. Проте, коли вирішили отримати звіт за проведену роботу, дізнались, що ОСББ не розрахувалось із банком по кредиту, що керівництво нараховувало собі великі премії, долучало до роботи в будинку своїх родичів.

Водночас жителі підкреслюють, що умови проживання в будинку їх повністю задовольняють. В домі встановлений автоматизований ІТП, працюють електронасоси, які контролюють постачання електроенергії протягом доби. В будинку встановлені камери відеоспостереження на вході, на першому поверсі та в ліфтах. Будинок чистий, прибудинкова територія зі стоянкою для автомобілів, дитячим майданчиком та клумбами.

13271871_890041997773704_747783458_o.jpg — 353.01 Kб

Тариф в будинку - 4,10. Він включає: резервний фонд, заробітну плату голови ОСББ, бухгалтера, двірника, прибиральниці, сантехніка, електрика, обслуговування ліфтів, електропостачання в під’їзді, витратні матеріали.
За опалення в будинку платять – 10 гривень з квадратного метру (цифра за листопад), що значно менше, ніж в інших будинках.

Приморська, 17:

Osbb_3.jpg — 89.92 Kб

Тариф ОСББ - 4,12 гривень (утримується вже два роки). В цю суму входить: зарплата двірника, прибиральниці, сантехника, електрика, бухгалтера, голови, управляючого компанією та паспортиста, який виконує роботу діловода, касира, допомагає жителям в оформленні субсидій, робить виписки і таке інше. В тариф входять також і всі комунальні послуги та обслуговування ліфтів, резервного фонду в ОСББ немає.

Osbb_17_1.jpg — 94.52 Kб

В будинку 87 квартир, постійна заборгованість по оплаті, як розповів колишній голова управляючою компанією, тільки в двох квартирах. Будинок був побудований менше 10 років тому. Утеплений, встановлені пластикові труби, в під’їзді встановлені металопластикові вікна, працює індивідуальний тепловий вузол, а також тепловий лічильник. Прибудинкова територія майже відсутня – навколо асфальт і паркінг, який розташований у підвальному приміщенні.

Доступне житло ОСББ «Дельфін»

Dilfin_1.jpg — 93.68 Kб

Унікальним ОСББ Южного є «Дельфін» за адресом: Іванова, 26. Цей будинок побудований по програмі «Доступне житло» у 2014 році. В ОСББ прямий контракт з компанією НАК Нафтогаз Україна. ОСББ платить компанії без передоплати, а тільки за спожитий газ. У будинку є свій вузол дістанцііного обліку газу в режимі Он-Лайн. Газ потрапляє в будинок через мережу Укр Транс Газу. Тепло в будинок з’являється завдяки 6 котлам, які розташовані на останньому поверсі будинку, куплені вони за бюджетні кошти.

Delfin_6.jpg — 96.50 Kб

Голова обслуговуючої компанії – Іван Плачков, розказав, що будинок повністю утеплений. Тепловтрати в будинку дуже низькі, тому опалення під’їзду та сходових клітин відсутнє, температура при цьому, близька 20 градусів С. З початку опалювального сезону будинок споживає газу менше з кожним місяцем завдяки тому, що поступово обігрівається.

Тариф в ОСББ «Дельфін» - 5 гривень за метр квадратний. В цю суму входить: зарплата голови ОСББ, управляючого обслуговуючого компанії, обслуговування котельної, ліфтів, зарплата електриків, сантехніків, прибиральниці, вивіз сміття та резервний фонд, який цього року складає - 54 тисячі гривень. За тепло, воду та електроенергію жителі будинку платять окремо, згідно показників лічильників. Іван Плачков впевнений, що жителі мають право бути звільнені від походів по вселяким інстаціям, тому і тариф, і комунальні послуги оплачують в своєму ОСББ.

Delfin_2.jpg — 93.60 Kб

Отже, за листопад в однокімнатній квартирі будинка всі послуги мешканцям обійшлися у 884 гривні (тариф, вода, тепло, світло, - від ред.) У найбільшій квартирі будинка, загальною площею - 80 метрів квадратних, за листопад вийшло – 1,672 гривень.

Delfin_5.jpg — 92.66 Kб

Ivan_Plachkov_1.jpg — 92.63 Kб

На фото: управляючий ослуговуючею ОСББ "Делфін"компанією - Іван Плачков 

Таких результатів, за словами управляючого компанією Івана Плачкова, можна досягти, тільки впроваджуючи енергозбережувальні та енергоощадні заходи. А також, щоб стимулювати активність жителів до дбайливого ставлення не тільки своїх власних домівок, а й будинку загалом, на кожному поверсі будинка живуть члени правління ОСББ «Дельфін». Цей підхід, за словами Івана Георгійовича, корисно спрацьовує у роботі із боржниками та спрощує роботу голови ОСББ Івана Качмаря.

За результатами дослідження в соцмережах "Re:посту" ("Вконтакті"), в якому жителі Южного відповідали на запитання, чи задоволені вони роботою МЖКЦ чи вважають, що найкраще обслуговування в ОСББ, зі 144 голосуючих – 27,8% відповіли, що їх задовольняє робота МЖКЦ, 13,2% – вважають роботу МЖКЦ жахливою, 34,7% – впевнені в тому, що МЖКЦ добре працює в старому житловому фонду, а ОСББ в новому. 24,3% вважають, що майбутнє за ОСББ, а на досвіді роботи МЖКЦ потрібно навчиться.

На Фейсбук-сторінці голосування було не дуже активним, проте результати такі: задоволених роботою МЖКЦ - не виявлено, 27,3% вважають роботу МЖКЦ жахливою, 9,1%  вважають, що ОСББ краще працює в новому житловому фонді Южного, а МЖКЦ у старому. 63,6% налаштовані брати відповідальність за обслуговування своїх будинків на себе, в ОСББ.

Skrin_opros.jpg — 91.98 Kб

986776.jpg — 90.32 Kб

Одним з актуальних питань для Южного зараз є прийняття на баланс ОСББ своїх будинків.

Жителі будинка по проспекту Григорівського десанту 10 звернулись в редакцію "Re:пост" з проханням розказати, в якому жахливому стані залишає їм власність МЖКЦ. В багатоквартирному будинку на 8 під’їздів у жахливому стані підвал, який оформлений, як ПРУ. Голова ОСББ розказав, що це так зване ПРУ, вже давно не відповідає своїй назві. Вентиляційні труби, які мають виконувати важлуву функцію, просто скинуті у підвалі в одному з приміщень. 

desanta_6.jpg — 88.29 Kб

У величезному підвалі розташовані громадські організації, державна ветеринарна кліника, які за оренду сплачують умовну суму - 1,20 гривень на рік. Приміщення, по документах у власності громади, так само, як і на Хіміків, 22. Членів правління така ситуація обурює.

 

Також жителів будинку розчарував стан сміттєпроводів, які є не обладнаними. Там немає кранів, шлангів для поливу прибудинкової території, а також замків на дверях.

desanta_5.jpg — 92.66 Kб

Osbb_17_5.jpg — 81.75 Kб

 

Великий будинок залишається з 1 січня 2017 року сам на сам без інвентаря для обслуговування, з поламаними ліфтами, відкритими електрощитовими, неприбраним сміттям та купою проблем, які мають взяти на себе люди.

desanta_4.jpg — 78.10 Kб

desanta_3.jpg — 91.17 Kб

Мешканців будинку обурює те, що вони платять свої гроші за обслуговування в МЖКЦ, а будинок, незважаючи на перелік заходів, які входять в тариф, повністю в занедбаному стані. У людей складається враження, що дім просто був кинутий напризволяще.

Osbb_17_6.jpg — 89.55 Kб

 

 

 

 

 
 
Яндекс.Метрика