Re:пост

joomla

Де і як шукати допомогу ОСББ, як здолати законодавчі протиріччя дізнались южненці на тренінгу від "Сильніших разом!" (фото, відо)

Golovna_sln_1.jpg — 79.92 KбСильніші разом провели в Южному тренінг- семінар з енергоефективності 15 лютого. Перша частина знайомства з южненським досвідом у провадженні енергоефективних заходів відбулась у виконкомі. Начальник управління УЖКГ міста – Дмитро Любивий розповів гостям з Києва, Рівного та Одеси про кількість заходів з енергоефективності та якісні показники економії ресурсів та грошей. Друга частина тренінгу відбулась в готелі «Еллада». Там представники ОСББ та управляючих компаній відкрили для себе нові можливості в отриманні фінансової допомоги у вигляді кредитів, грантів та дізналися про те, що робити із приміщеннями, які оформлені як ПРУ.

SLN_4.jpg — 75.75 Kб

Досвід Южного у роботі в напрямку енергоефективності, після доповіді Дмитра Любивого став відкриттям для експертів. В Южному майже 90% створених ОСББ, 100% облаштування тепловими лічильниками, 100% встановлених Ітп, утепленні будинки, школи, комунальні заклади, зроблена модернізація систем освітлення та опалення у дитячих закладах, заміна системи освітленні в місті, оновлення комунікацій тепло та водопостачання, каналізаційної системи, все це у цифрах та деталях просто вразило експертів. Ведучою заходу стала Любов Акуленко, керівник інформаційної кампанії «Сильніші разом».

SLN_1.jpg — 81.27 Kб

 

На фото: Любов Акуленко

Про підписання угоди мерів розповів Андрій Кирчів - виконавчий директор Асоціації "Енергоефективні міста України" та представник ЄС. Він розповів про можливості для Южного після підписання угоди мерів. Це провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, яка охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Слідуючи цим зобов’язанням підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.

SLN_2.jpg — 78.58 Kб

На фото: Андрій Кирчів

Основним відкриттям для южненців, які відвідали другу і третю частини тренінгу-семінару стала розповідь про програму Держенергоефективності, яка спрямована не те, щоб надавити кредити населенню, у тому і ОСББ, але значну частку відсотків чи тіло кредиту віддає місцева влада. Про цю програму детально розповіла Наталя Бабаніна - головний спеціаліст відділу регіонального менеджменту Управління проектного менеджменту та міжнародного співробітництва Департаменту стратегічного розвитку Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

SLN_9.jpg — 95.58 Kб

На фото: Наталя Бабаніна 

Віктор Мостовий, експерт Проекту «Енергоефективність у житловому секторі України», Міжнародна Фінансова Корпорація Група Світового Банку розповів представникам ОСББ, якої економії коштів можна досягти, завдяки впровадженню енергоефективних заходів та отриманню кредитів. Як завдяки нехитрим математичним розрахункам зрозуміти, що кредити на енергоефективні заходи не навантажують сімейний бюджет, а спрямовані на значну економію грошей на оплату всіх комунальних платежів.

SLN_16.jpg — 87.20 Kб

На фото: Віктор Мостовий

Про паралельні реальності в житловокомунальному секторі розповів - Сергій Пінчук, голова правління ГО «Агенція суспільного розвитку», експерт з питань ЖКГ з міста Рівного.

Його доповідь стала революційним відкриттям для южненців. Як відзначив Сергій Пінчук у більшості міст України багатоквартирні будинки все ще перебувають у комунальній формі власності. Закони Україні про приватизацію, Житловий кодекс, Цивільний кодекс, Закон про місцеве самоврядування, рішення Конституційного суду – протирічать один одному. Останні зміни в законодавстві, які стосуються діяльності ОСББ також додають смути у процес. 

SLN_5.jpg — 88.58 Kб

SLN_6.jpg — 89.96 Kб

Чи мають права на підвальні приміщення власники квартир? Що таке нежитлові приміщення та допоміжні? Як і хто ними володіє, чи має право на них ОСББ? Що робити южненцям із ПРУ, які розташовані у підвальних приміщеннях? Як бути з орендаторами? І ще багато питань, на які відповів Сергій Пінчук.

Як зазначив експерт, в Законі про власність, за 1991 рік, існує поняття - комунальна власність (тобто державна). Саме цей закон, який і зараз діє, підкреслив Сергій Пінчук, дав органам самоврядування у власність житлові будинки. Тобто всі будинки в Южному, як і скрізь по Україні, є у комунальній власності.
Тому в ОСББ і виникають суперечливі питання про те чиєю власністю є будинки.  

SLN_7.jpg — 93.22 Kб

На фото: Сергій Пінчук

Також у діючому Житловому кодексі України ще існують Ленінські статті, до яких просто пишуться підзаконні акти, в які просто вносять зміни.

"Ми досі живемо у Радянському союзі",-  сказав Сергій Пінчук. Тому, завдяки парадоксам законодавчої бази в Україні, простого рішення стосовно ПРУ в Южному не існує.

- У 2012 році був зареєстрований Цивільний кодекс України згідно якого приміщення захисні споруди державної форми власності не підлягають приватизації. Тому згідно цієї норми закону ПРУ не можуть бути приватними, тобто приватизованими. Але до ПРУ є чіткі вимоги і, якщо їх у приміщеннях немає, чи немає можливості у разі необхідності у 12-годинний термін скористатися ПРУ, їхнє існування можна оскаржити. І позиватися до суду необхідно на оскарження рішення виконавчого комітету, яким це приміщення підвальне визначено як ПРУ. А зараз міська влада є законним правовласником цих приміщень, - зазначив Сергій Пінчук.

Наступним кроком для позивачів вже має бути скасування права власності на ПРу, зазанчив експерт. Також Сергій Пінчук сказав про те, що підвальні приміщення, які визначені під ПРУ здавати в оренду можна, проте умови утримання та звільнення ПРУ, у разі необхідності такі обтяжливі, що, наприклад в Рівному була така ситуація, коли ОСББ відмовилось від ПРУ, тому що не хотіло брати на себе додаткове навантаження.  

Детальну доповідь Сергія Пінчука можна почути зі стриму:

У фіналі тренінгу виступала Вікторія Талашкевич – журналіст, голова ГО «Прес-клуб Реформ», спеціаліст по залученню грантових коштів.

SLN_8.jpg — 93.32 Kб

На фото:  Вікторія Талашкевич 

Вона розповіла учасникам тренінгу про те, що таке гранти для ОСББ, як їх писати, на яких сайтах можна здобути інформацію про гранти чи конкурси. Детально розповіла про всі тонкощі отримання безповоротної фінансової допомоги, навела приклади того, як обґрунтовувати свої потреби у тих чи інших заходах чи речах, які необхідні для ОСББ. Южненці дізнались про те, що фінансування ОСББ може бути не тільки з місцевого бюджету, державного чи європейського банку, а також і безповоротнім. Тобто таким, яке дасть можливість придбати, наприклад, дитячий майданчик, встановити металопластикові вікна, купити для ОСББ комп’ютер, принтер, чи отримати гроші на зарплатню робітників в ОСББ і тільки правильно звітувати про ці заходи. А також на грантові гроші можна робити енергомодернізацію будинків. Головне, як підкреслила Вікторія – не зволікати, вчасно відправляти заявки, ретельно вивчати умови фондів, та правильно звітувати. В Україні є достатньо можливостей для підтримання ОСББ, підкреслила пані Вікторія. Під враженням від заходу в Южному  Вікторія зробила невеличкий ролик, який опублікувала на ютуб-каналі:

                         

Позитивні враженнями від тренінгу підкреслили всі учасники заходу. Експерти, які вперше побували в Южному, були здивовані здобутками міста у напрямку енергоофективності. Як підкреслив Віктор Мостовий наприкінці тренінгу – Южний це прорив в Україні в енергоефективному напрямку.

Захід організований завдяки співпраці "Інформаційної кампанії сильніші разом" та сайту Re:пост, на сторінках якого з кінця 2015 року з'являються аналітичні матеріали про те, як проходять реформи в Україні.

 
 
Яндекс.Метрика