Re:пост

joomla

Адміністративний протокол на южненського міського голову відправлений до суду (відео)

Mer_2.jpg — 44.53 KбЯк стало відомо, 10 березня южненський міський голова отримав адміністративний протокол згідно п.9, статті 1 Закону України «Про запобігання корупції». Володимир Новацький розповів «Re:пост» про те, що справа стосується ділянки землі, яку він забув задекларувати. Як зазначають експерти, вирок у справі може дати тільки Южний суд. Мірою покарання за таке адміністративне правопорушення може бути штраф.

Незадекларовані два гектари земельної ділянки в селі Єремеївка Роздільнянському районі Одеської області, які були оформлені на дружину южненського міського голови стали причиною гучної справи про корупцію. Інформація з’явилась на двох онлай-ресурсах: «hrabro.com» та «dumskaya.net» 10 березня. Журналісти опублікували сам протокол, де йдеться про суть правопорушення. Але вперше про незадекларовану землю дружини южненського мера, опублікували на сайті «izbirkom.org.ua», ще восени 2016 року.

Там в матеріалі «Одесский КИУ презентовал результаты анализа е-деклараций глав РГА и мэров», йдеться про електронні декларації голів районних державних адміністрацій Одеської області, в яких виявлені порушення, серед них є і Володимир Новацький. Згідно матеріалу загалом на той час було перевірено - 26 РДА і міських голів міст обласного значення, 7 міських голів міст Одеса, Южний, Чорноморськ, Теплодар, Білгород-Дністровський, Ізмаїл та Подольськ. Всього перевірено 33 посадових особи, які уповноважені на виконання функцій держави і місцевого самоврядування, а також подали заявки, згідно ЗУ «Про запобігання корупції» звірялися з інформацією, доступною в відкритих державних реєстрах: Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Єдиному державному реєстрі МВС власників транспортних засобів, державному реєстрі прав на нерухоме майно та реєстрі прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиний реєстр заборон відчуження об'єктів нерухомого майна. Крім того, Комітет виборців України  проводив аналіз представлених зазначеними особами відомостей в електронних деклараціях.  

Отже, виявилося, що у декларації Южненського міського голови Володимира Новацького відсутня інформація про об'єкт нерухомості, власником якого є дружина декларанта. Згідно з декларацією, Володимир Новацький в розділі 3 Декларації під назвою «Об'єкти нерухомості» зазначив лише один об'єкт нерухомості, що належить його дружині Тетяні Новацької - садовий (дачний) будинок в Овідіопольському районі.

Novackiy_1.jpg — 86.83 Kб

Разом з тим, звіркою з даними в Державному реєстрі прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиний реєстр заборон, встановлено, що дружина декларанта - є власником земельної ділянки площею 2 га в Роздільнянського району Одеської області.

Mer_3.jpg — 96.32 Kб

Володимир Новацький у інтерв’ю «Re:пост» зазначив, що земля, яка оформлена на дружину міського голови, пов’язана із сином, який займався сільськогосподарським  виробництвом. Тоді він оформив у 2013 році землю на свою матір, про що міський голова просто не знав: 

- Якщо чесно, ні дружина, ні я не знаємо де ця земля знаходиться, я ніколи цю землю не показував у деклараціях. Ніхто цією землею не займався. Потім, коли ми заповнювали є-декларації, стало відомо, що на дружину оформлена ця земля. Я відразу же почав виправляти це, проте система не прийняла цю зміну але, як чернетка він існує. Щоб довести це адміністративне порушення в суді, - міський голова Володимир Новацький.

Також Володимир Новацький зазначив, що дізнавався про те, що умовна ціна цієї ділянки (2 га) не має половини тієї суми, яка необхідна для того, щоб отримати адміністративний протокол. 

                       

Але у протоколі йдеться про те, що станом на 26.01.17 року, відповідно до експертно-грошової оцінки, вартість цієї ділянки становить 332 200, 00 гривень. Згідно цього ж протоколу така сума становить 241 мінімальну заробітну плату, а згідно Закону не задекларована сума має бути до 100 неоподаткованих мінімальних заробітних плат.

                      picturepicture_61227549177532_97849.jpg — 83.96 Kб

На фото: частина опублікованого протоколу, повний варіант опублікований на сайті «dumskaya.net»

Проте і вартість земельної ділянки і спосіб її отримання мають бути доведені в суді, який відбудеться 30 березня.

KVU.jpg — 87.46 Kб

На фото: Анатолій Бойко

Як розказав Анатолій Бойко – голова Одеської обласної організації ВОВ Комітет Виборців України, основні питання у цій справі це те, наскільки законно вона була отримана та питання самого декларування і причини відсутності інформації на офіційному порталі. Але факт тільки поки що один – є припущення про правопорушення. 

13443055_10206050423210893_4588900300318830563_o.jpg — 95.91 Kб

Фото з Фейсбук-сторінки Дениса Бігуса 

Український журналіст-розслідувач Денис Бігус, розказав Re:пост про те, що він з колегами ретельно перевіряє е-декларації посадовців вже півроку. З моменту виникнення е-декларування вони перевірили близька 1000 е-декларацій. Третину виявлених порушень журналісти зафіксували та направили про це заяви у НАЗК (Національне агенство з питань запобігання корупції), але відповіді поки що не отримали:

- Ми їм надсилали кілька сотень заяв про порушення у заповненні е-декларацій. Там є порушення від того, що просто щось не вписали до хитрих правопорушень, наприклад, про отримання майна по невідповідним ринку цінам. За півроку перевірили більше 1000 е-декларацій, третю частину, де побачили порушення -  відправили в НАЗК. Відповіді поки що – нуль. Я вважаю, що проблема зараз у відсутності нормативних документів, які давали можливість впливати на порушників оперативно, а також існує вибірковість у фігурантах, тобто для когось покарання існує, а хтось лишається непоміченим, - зазначив журналіст-розслідувач - Денис Бігус.

kjhg987.jpg — 63.44 Kб

13 березня у Южненського виконкому пройшов семінар по темі: запобігання та врегулювання конфлікту інтересів в органах місцевого самоврядування. Організатором заходу став Комітет виборців, на сайті якого і була вперше опублікована інформація про незадекларовані 2 га землі дружини южненського міського голови. На семінарі були присутні представники влади міста, очильники комунальних підприємств, депутати. У ході обговорення стало відомо, що під дію нового антикорупційного закону підпадають і депутати місцевих рад. Дискусію викликало те, що депутати, які очолюють, навіть, комунальні підприємства під час голосування за фінансові питання, в яких згадуються їх установи, мають публічно повідомити про конфлікт інтересів і відмовитися від голосування. 

 
 
Яндекс.Метрика