Re:пост

joomla

Тендер на проведення в Южному реконструкції спортивного майданчику у НВК №2 перевіряє АМКУ

Golovna_Tender.jpg — 61.61 KбНа сайті «СтопХаб» 21 лютого з’явилась публікація про тендер на реконструкцію спортивного майданчика в южненському НВК №2 (школа, - від ред). В статті йдеться про причетність к двом фірмам, які брали участь у тендері на суму близька 10 мільйонів гривень южненських депутатів.

Як свідчить журналістське розслідування Олександра Бреля, обидві фірми мають відношення до депутата южненської міської ради Генадія Бурлаки. А також в матеріалі зауважується те, що відповідаючий за проведення тендера, Олександр Губка, начальник управління капітального будівництва Южного, є однопартійцем Генадій Бурлаки. Обидва вони є членами «Аграрної партії України».

На прямому ефірі проекту «Реформа», Олександр Губка підкреслив, що Бурлака не бенефіціаром МП "ОЗОН", а також за перевіркою Держаудитслужби порушень в тендері немає. Наразі триває перевірка тендеру в Антимонопольному комітеті України та Національної поліції України.

У матеріалі сайту «Стоп Хаб», за назвою: «У місті Южному на Одещині тендер на 10 млн. розіграли між собою фірми, пов'язані із депутатом міської ради», йдеться про тендер на суму 9,98 мільйонів гривень про реконструкції спортмайданчику школи №2 у м. Южному. Тендер був оголошений Управлінням капітального будівництва Южненської міської ради наприкінці 2016 року.

Yuzhny.jpg — 92.09 Kб

У своєму розслідуванні Олександр Брель пише, що у відкритих торгах взяли участь три фірми. Одна з них не подала для участі в тендері жодного документа і була дискваліфікована. Два інших учасники - МП у формі ТОВ "Нептун" та ПП МП "ОЗОН" подали відповідну документацію.
Згідно статуту та відомостей з держреєстру юридичних осіб засновниками та кінцевими бенефіціарними власниками МП "Нептун" є депутати Южненської міської ради Бурлака Геннадій Васильович та Діденко Ігор Сергійович. Бурлака - заступник голови депутатської комісії з питань бюджету, фінансово-економічної інвестиційної політики та підприємництва, очолює Южненську міську партійну організацію Аграрної партії України. Діденко - його однопартієць.
Підприємство - МП "ОЗОН", яке брало участь у тендері також пов'язана із паном Бурлакою, пише журналіст.

                     Sasha_Brel.jpg — 49.85 Kб

Фото зі торінки у Фейсбук автора статті на сайті "стопхаб" - Олександра Бреля

Висновок про причетність до керівництва  МП "ОЗОН" журналіст зробив на основі матеріалу опублікованого на сайті Re:пост у 2015 році.

1110_3.jpg — 92.88 Kб

За результатами проведеного конкурсу МП "Озон" було обрано переможцем тендеру по реконструкції спортмайданчику ЗОШ №2 у м. Южному. 7 грудня 2016 року було підписано договір між Управлінням капітального будівництва Южненської міської ради та директором МП "Озон" Сівелькіним Олександром Миколайовичем.

Як пише журналіст справжньої кокурентної боротьби в ході проведення тендеру не відбулося. Натомість є очевидними висновки про наявність у діях ПП МП "Озон" та МП у формі ТОВ "Нептун" ознак антиконкурентної узгодженої змови.

З фактами, які були виявлені у ході розслідування, «Стопхаб» звернувся до Антимонопольного комітету України, Державної аудиторської служби та Національної поліції України, пише "СтопХаб".

У відповідь на публікацію у Южненському виконкомі була створена комісія, яка звернулась 24 лютого 2017 року до Державної аудиторської служби України з проханням провести аналіз відкритих торгів за предметом закупівлі: «Реконструкція спортивного майданчику комунального закладу «Южненський навчальний комплекс НВК №2 южненської міської ради Одеської області».

Dok_34.jpg — 69.16 Kб

Третього березня 2017 року южненська міська рада отримала відповідь з аудиторської служби про те, що процедуру закупівлі робіт з реконструкції спортивного майданчику комунального закладу НВК №2, проведено відповідно до норм чинного законодавства у сфері закупівель.

                 Dok_2.jpg — 71.54 Kб                    

Dok_1.jpg — 74.39 Kб

Автор розслідування Олександр Брель на прямому ефірі проекту «Реформа» зв’язався з ведучими по скайпу і зазначив, що він звернувся не тільки в Держаудитслужбу, а ще і в АМКУ та Національну поліцію. Наразі перевірка тендеру АМКУ поки що триває. Також журналіст повідомив, що перевірка може торкнутися і третього учасника тендеру, кандидатуру якого було знято з торгів. Разом з тим Олександр Брель зазначив, що в ситуації з проведенням тендеру вбачається конфлікт інтересів, тому що Олександр Губка є однопартійцем Геннадія Бурлаки та головою тендерного комітету.

Можливість замовлення матеріалу журналіст заперечив, пояснивши, що Южне для нього рідне місто. Журналіст є випускником саме НВК №2. Сайт «СтопХаб» - ресурс, який займається журналістками розслідуваннями по всій Україні. Журналісти сайту постійно моніторять реєстри, електронні портали та звертають увагу на великі суми закупівель. Саме так їм попався тендер на реконструкцію в Южному.

Наступним проектом перевірок на «Стопхаб» стане достовірність є-декларацій посадовців, у тому числі і южненських депутатів.
До оскарження в суді, як відзначив журналіст, він повністю готовий. Якщо хтось хоче спростувати інформацію, то можна цим скористатися, підкресли він. Але наразі жодного доводу чи документу журналісти «СтопХаб» по цьому матеріалу не отримали.

Олександр Губка на прямому ефірі проекту «Реформа», коментуючи публікацію на «Стопхаб», підкреслив, що він чекає на звіт АМКУ та Національної поліції, а потім планує звертатися до суду на Інтернет-видання. А також, що скористується правом спростувати інформацію на «СтопХаб». Головним аргументом, який представив Олександр Губка є те, що Генадій Бурлака не є кінцевим бенефіціаром і не був пов'язаний з МП «ОЗОН».

А поки триває перевірка тендеру, МП ОЗОН, згідно даним пошукової аналітичної системи, отримало на реконструкцію майданчику 2,5 мільйони гривень. Як зауважив Олександр Губка на прямому ефірі, не зважаючи на перевірки, будівельні роботи на стадіоні НВК №2 мають відбуватися.

Skrin_tender_1.jpg — 61.24 Kб

Повна версія ефіру студії Repost-online спільно зі студією "МиГ""Реформа":

Джерела для матеріалу: сайт:"СтопХаб", портал "Прозоро", заявочне фото сайту "ZN.UA"

 
 
Яндекс.Метрика