Re:пост

joomla

Британські дебати на політичні теми для школярів пройшли в Южному

Debati_8.jpg — 96.26 Kб

В Южному 6 квітня пройшов "Дебатний турнір", в якому взяли участь старшокласники трьох южненськіх шкіл. Учні показали знання у політичному житті України, а також свої власні можливості довести "супернику" точку зору, знання теми та спікерські здібності. Організатори заходу члени ГО "Активна громада" - Андрій Коновалов та Олена Коновалова. Модераторами заходу та суддями були: директор КП МЖКЦ Андрій Шестов, режисер ПК "Дружба" Ольга Лещенко, редактор сайту "Re:пост" Наталя Мізюкіна, громадський активіст, працівник ОПЗ Ілля Юрченко. Дебатний турнір проходив у ЗОШ № 1, тривав 3 години. Переможцями стали хлопчик та дівчинка з двох різних шкіл. Тепер герої южненських дебатів мають поїхати у Київ 29 квітня та показати там свій рівень майстерності.  

Вперше в Южному пройшли дебати по британському парламентському типу. На непросту задачу відважилися: ЗОШ №1, НВК № 2, Авторська школа. НВК ім В. Чорновола не взяла участь у експерименті.

Debati_6.jpg — 91.62 Kб

На початку заходу Андрій Коновалов, регіональний координатор ВІ "Активна Громада", розповів про діяльність ініціативи та презентував кампанію "Активна Громада:право вибору". Він говорив про необхідність налагодження діалогу громади із представниками влади та важливість мати активну життєву позицію. Ілля Юрченко, голова ГО "Енергія", надав корисну інформацію щодо володіння ораторським мистецтвом, розповів про особливості його використання та вміння добре триматись під час публічних виступів.

Далі організатори розподілили учнів на три команди по вісім учасників. Кожна команда мала можливість вибрати одну тему для дебатів. Три теми були обрані на відбірковий тур і одна лишилася на фінал.

Debati_20.jpg — 93.78 Kб

Назви тем були такими:

"Уряд має забезпечити електронне голосування на виборах"; "Уряд має встановити квоту молоді у виборчих списках"; "Уряд має забезпечити відкриті списки на виборах"; "Уряд має розширити віковий ценз для президента".

Debati_16.jpg — 90.60 Kб

Щоб успішно виступити на дебатах організатори відіслали учням посилання на статті, в яких можна було знайти відповіді на всі питання по темах. Гідно підготуватися у дітей був певний час, вважають модератори.

Допомагали підготуватися учасникам їхні класні керівники, які і вболівали за своїх підопічних дебатерів. 

Debati_4.jpg — 91.42 Kб

Основний принцип дебатів: Уряд країни, у представництві Прем'єр-міністра вступає в дебати із лідером Опозиції. Потім підключаються Віце--Прем'єр та заступник лідера опозиції. Наступними дебатують - член Уряду та член Опозиції, завершують дебати Секретар Уряду та Секретар Опозиції. 

Підготовка до дебатів проходила в актовій залі ЗОШ № 1, проводились дебати всіх трьох команд в окремих класах. Фінал "змагань" провели знов в актовій. 

Серед всіх учні, які відважно намагалися продемонструвати свої знання у політичних питаннях України, а також свої здібності відстояти власну точку зору, переможцями стали учень ЗОШ № 1 - Крамаренко Олександр, який набрав 48 балів та учениця авторської школи Богонос Світлана, яка отримала 47 балів у відбірковому турі.

Debati_25.jpg — 90.56 Kб

На фото: переможці - Крамаренко Олександр, Богонос Світлана

Друге командне місце посіли: Козедуб Катерина та Ілляшенко Поліна
На третьому місці опинилися: Михальченко Микита та Свобода Тимур.

Debati_5.jpg — 95.69 Kб

Проект “Активна Громада: право вибору” впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Дебатні турніри мають пройти до кінця квітня ще у 24 містах України. Переможців таких турнірів вже визначено у Кропівницькому, Ужгороді, Тернополі, Черкасах, Луцьку, Скадовську, Зинькові, Богуславі і в Дрогобичі.

29 квітня на фіналі у Києві найкращі шкільні дебатери України захищатимуть честь свого міста та рідної школи.  

Більше фото з южненського турніру тут:

 

 
 
Яндекс.Метрика