Re:пост

joomla

Южненці зробили Україну чистою разом на всеукраїнській акції (фото, відео)

uioidutgh987.jpg — 93.50 KбВсеукраїїнська акція "Зробимо Україну чистою разом" масштабно пройшла в Южному. Взяли участь у акції южненські школярі, жителі міста, робітники ДП МТП "Южний". За півдня прибрано територію біля Сичавського ставу і не тільки, а також висаджені дерева та кущі в Южному.

Вперше в южненських акціях по прибиранню територій встановлені попереджувальні тематичні таблички. Одним з ключових моментів загальної толоки став процес прибирання ділянки пляжного відпочинку біля БРЛС (берегової радіолокаційної станції), ініціатором якого стали робітники ДП морського торгівельного порту "Южний".

Результатом акції стали 200 мішків бруду, зібраних біля Сичавського ставу та 3 повних вантажівки бруду після відпочивальників, які зібрали портовики, а головне - чиста територія для відпочинку тих, кому не байдуже майбутнє рідного краю.

Інформаційна підготовка до акції "Зробимо Україну чистою разом" проходила в Южному протягом кількох тижнів. Активісти - Ілля Юрченко, Віктор Лі, Анастасія Чижова, Дмитро Ромасенко розробили план дій, обрали територію для прибирання, а також провели тематичні зустрічі з дітьми у міських школах. На шкільних зустрічах організатори розказали школярам про необхідність зберігати екологію, про методи сортування сміття та власну відповідальність за навколишнє середовище.

Skrin_scool.jpg — 91.29 Kб

Реєстрація учасників акції проходила в Южному на проспекті Миру. Організатори розробили призовий фонд для учасників - школярів. Більшістю з присутніх на акції стали 80 учнів 4 - ох южненських шкіл, зі 100 активістів. Переможцем акції став Дмитро - учень НВК ім. Чорновола, його очікує головний приз - баскетбольний м'яч від команди БК "Хімік". А також всім активним учасникам організатори влаштують безкоштовний похід на матч БК "Хімік" та поїздку по Тілігульському парку, екскурсію проведе місцевий орнітолог. 

Збирали сміття на акції з урахування сортування: у білі мішки учасники збирали скло, у зелені та блакитні пластик, у чорні інше сміття, а також зібрали близько 20 шприців, батарейок не знайшли.

         

Також, один з організаторів акції - Анастасія Чижова, влаштувала встановлення тематичних табличок на території прибирання. Як написала Настя на сторінці у Фейсбук, ці таблички вона привезла з Англії. 

Scrin_znak.jpg — 92.20 Kб

                

Головними організаторами акції, в якій активну участь взяли школярі, стала організація "Молодежний совет ОПЗ". Допомогли активістам провести велику толоку - профспілка ОПЗ, АПМУ "Южний", магазин "Електробуд", супермаркет "Копійка", арт-кафе "Кофейник". 

Інша частина активістів - робітники ДП МТП "Южний", активно попрацювали біля місцевої набережної, тут вони висаджували туї та барбарис. А вже потім перейшли на найзабрудненішу територію відпочинку, яка знаходиться близько БРЛС, в кількох кілометрах від Южного і не має до міста територіального відношення.

Дикий пляж, який кожного року обирають приїжджі, жителі Южного, Сичавки та навколишніх сіл, багато років прибирають виключно активісти, які там і відпочивають. Але далеко не всі, хто відвідує ці місця, наважуються прибрати за собою. Справжня екологічна катастрофа з пластикових пляшок, скла та іншого сміття утворилася тут протягом багатьох років. Після великої акції прибирання території, так званий, пляж на БРЛС, врятовано робітниками порту. Протягом кількох годин небайдужі портовики очистили від бруду велику ділянку та наповнили їм три вантажівки. Як зазначили робітники порту, вони налаштовані на те, щоб щороку проводити на цій території аналогічні рейди. 

Port.jpg — 89.34 Kб

         Фото у матеріалі: зі сторіноку фейсбук Анастасії Чижової, Людмили Єфанової, Іллі Юрченко. Відео: студія "МиГ", amvideo.

 

 
 
Яндекс.Метрика