Re:пост

joomla

У Южному віртуальну подорож навколо Світу розпочали школярі разом з Юрієм Чебаном (фото, відео)

Golovna_Cheban.jpg — 97.60 KбПерший символічний пробіг на відстань 40 000 кілометрів відбувся сьогодні в НВК ім. Чорновола. Ідея долання глобальної відстані належить директору школи Тарасу Прокопечко. Пан Тарас, як колишній легкоатлет, не може уявити життя без руху, він постійно впроваджує активний спосіб життя у школі, яку очолює. І сьогодні, 5 травня, до заохочення дітей приєднався олімпієць – Юрій Чебан, який є випускником авторської школи. Разом з учнями він пробіг умовну тисячу кілометрів, роздав всім дітям автографи, зробив селфі та розказав про плани на майбутнє.

Більше 600 учнів НВК ім. Чорновола здолали відстань у приблизно 1,5 км. Організатори кажуть, що помножили кількість дітей на пройдений шлях, тому і вийшло, що умовно перша тисяча кілометрів подолана. У акції брали участь учні від перших до 11 класів, всі діти принесли свої медалі, які вони здобули у змаганнях.

IMG_8935.JPG — 91.52 Kб

IMG_8940.JPG — 94.60 Kб

Як розповіли освітяни НВК ім. Чорновола, за ідеєю Тараса Прокопечко, пройти, пробігти – здолати 40 000 км (віртуальна подорож навколо Світу,- від ред.) шкільний учитель географії визначив маршрут, по якому сьогодні рухалися всі учні 4-ї школи.
Початок акції відбувся на подвір'ї школи, де олімпійський чемпіон Юрій Чебан зробив з учнями руханку, а потім вирушив із українськими прапорами разом зі школярами у невеличку подорож. Символічний пробіг, який стане початком справжнього змагання у школі, має призвести до активного способу життя. Маршрут сьогоднішнього пробігу пролягав через южненські вулиці.

IMG_8971.JPG — 94.78 Kб

Ціль акції, як розказав автор проекту, Тарас Прокопечко, підняти дорослих людей і дітей, відволікти їх від гаджетів, дати можливість випробовувати себе в реальному, а не у віртуальному житті. Проект розрахований на строк протягом травня - червня місяці. Всі учні, класи, які взяли участь у акції мають кожного дня рахувати пройдені кілометри за допомогою смартфонів, де є програми підрахунків пройденої відстані. Потім звітувати про це у фото-відео форматі, додавати скріни своє «перемоги». А головне долучати батьків та друзів до процесу долання 40 000 км. До кінця сезону літнього табору у школі має бути оголошений найуспішніший клас та учень, який продемонструє найбільший кілометраж. Нагородою переможцю буде приз від двократного олімпійського чемпіона Юрія Чебана.

IMG_8976.JPG — 96.05 Kб

Як розказали організатори, у НВК ім. Чорновола вже є клас, який пройде пішки до села Коблево.

IMG_8968.JPG — 95.39 Kб

Про свою ідею акції розказав директор школи Тарас Прокопечко:

- Ми на жаль не користуємося тим багатством, яке у нас є – море. Я вже декілька років виходжу на море зранку і бачу одних і тих самих людей – 10 чоловік, які постійно зранку на морі, а 40 тисяч живе в місті Южному. А потім 60 тисяч приїжджають до нас і користуються морем, а ми сидимо. Тому я вирішив створити таку акцію. Ми мали проводити день здоров'я в квітні. Але пан Юрій Чебан займає великій посаду в спорті і не мав часу раніше приїхати до нас. Ось ми знайшли вільний день у нього, і він приїхав. Сьогодні ми почали пробіг навколо Землі. Діти мають зафіксувати свої відстані і разом з друзями, батьками здолати якомога більше кілометрів. Головне - підняти батьків рухатися. Ми у школі розпишемо всі відстані по місту Южному, щоб діти знали скільки кілометрів вони можуть пройти, а потім вже в кінці побачимо, хто і як поставився до акції. На минулій акції з Юрієм Чебаном ми зустрічалися на гребному каналі і після цього записалися на веслування близька 20 дітей. Нехай і не всі лишилися, але це привертає увагу до здорового способу життя.

IMG_8992.JPG — 97.41 Kб

Після майже години спілкування із дітьми, селфі на пам'ять, роздачі автографів, Юрій Чебан поспілкувався із журналістами. У своєму інтерв'ю він сказав, що зараз займається популяризацією спорту в Україні. Разом із іншими спортсменами він бере участь у різних акціях, де розказує про свої спортивні досягнення і спілкується із дітьми. Але однією з основних своїх задач бачить відновлення веслувальної бази, яка розташована в Одеській області в Овідіопільському районі. Він працює над тим, щоб врятувати веслувальну базу, яка належить Укрзалізниці. Як зазначив олімпієць, зараз іде процес перемовин, він сподівається що зможе відродити цю базу та посприяти відновленню свого улюбленого виду спорту в Одеській області.

IMG_8984.JPG — 92.08 Kб

Також Юрій Чебан відзначив, що в кожній області України є одна з проблем однакова для всіх – не вистачає тренерського складу.
С приводу акції в Южному Юра зазначив, що для нього дуже важливо бачити результати своєї просвітницької роботи з дітьми. Він охоче підтримує аналогічні акції, проте очікує від дітей відповідального ставлення за своє життя. А також, зазначив Юрій, він знає, як учні НВК ім. Чорновола активно долучаються до екологічних акцій в Южному і заохочують своїх рідних, тому сподівається, що і віртуальна хода навколо Світу стане ще одним кроком до здорового способу життя. А наскільки впоралися учні із завданням, він обов'язково перевірить влітку.

                     

 
 
Яндекс.Метрика