Re:пост

joomla

Южненські провайдери чекатимуть на конкретні законодавчі акти, щодо блокування російських Інтернет - ресурсів

2017729.jpg — 55.60 Kб2 южненських провайдери ТЕНЕТ, Лантелеком поки що не блокуватимуть російські портали, які рішенням РНБО були заборонені в Україні. Провайдер КТВ вже заблокував ресурс Вконтаке. Групи двох южненських ЗМІ вже попередили своїх користувачів у групах в Вконтакте про те, що вони заблокують свої сторінки та запропонували користувачам приєднатись до аналогічних груп на Фейсбук.

Інформація про те, що з Інтернет- мережі мають зникнути «Вконтакте», «Однокласники», «mail.ru», «Яндекс» та «1С» пролунала 16 травня. Ця новина обурила користувачів Інтернету, а також провайдерів. Як розказали Re:пост представники Інтернет – провайдерів Южного – "Тенет" та "Лантелекому", вони поки що не блокуватимуть російські інформаційні Інтернет – ресурси, тому що не мають конкретних інструкцій, щодо цих дій:

 "Ми не блокуємо нічого, нам повинні пояснити, як це робити. Наразі питання у стадії розробки та отриманні вказівок, як це робити" - представник керівництва компанії ТЕНЕТ Южного.

"На даний момент нічого не будемо робити. Повинен бути законний механізм, у нас країна, де головні – судові рішення. Спочатку має бути розроблений механізм, який буде відповідати потребам, які можна використовувати. Тільки після цього можна буде виконувати якісь рішення на даний момент все, що ми можемо зробити це є порушення закону про зв'язок" - керівний компанії "Лантелеком".

Аналогічну точку зору висловлюють адміністратори найбільшої та найдавнішої групи ВКонтакте, "Южний лучший город на земле". На цей паблік підписано 16 728 користувачів Інтернету. 

skrin_VK_3.jpg — 81.79 Kб

Відмовитися від публікацій в групах Вконтакте та заблокувати свої сторінки вирішили адміни южненських груп - студії телебачення "МиГ" та Інтернет-видання "Re:пост". Інформацію про це вони опубліковали на своїх сторінках, де попращалися із користувачами та запропонували їм долучатися до спілкування на Фейсбук.  

skrin_VK_2.jpg — 91.41 Kб

      skrin_VK_67.jpg — 89.98 Kб

skrin_VK_43.jpg — 90.91 Kб

Представники української влади по-різному відреагували на рішення про заборону російських інформаційних ресурсів.

«2017 рік стане роком інформаційного захисту України від впливу ворожої пропаганди і російського інформаційного терору», – наголошує радник МВС Зорян Шкіряк.

Депутат від «Опозиційного блоку» з комітету зі свободи слова Юрій Павленко висловив переконання, що шлях заборон є руйнівним, а не конструктивним. Каже, що краще розбудовувати власні ЗМІ, яких критично не вистачає на Донбасі проти засилля російських медіа там.

«Це не дуже добре для можливості українських громадян отримувати максимально різну інформацію. Трошки «попахує» КНДРом чи російською диктатурою», – зазначив він у коментарі Радіо Свобода.

Суттєвим ударом по свободі інтернету в Україні назвав це рішення експерт ГО «Інтерньюз-Україна» Віталій Мороз.

«В 21-му столітті обмежити доступ до інтернету фізично неможливо, якщо ви тільки не Китай з національним firewall. Ми вчимо, як жителям анексованого Криму та окупованого Донбасу обходити блокування сайтів – усі противники України нині можуть брати наші методики і вчити, як обходити блокування сайтів в Україні», – зауважує він.

Нагадуємо, що у 2013-му ФСБ виявляла нездоровий інтерес до закритих даних користувачів «ВКонтакті», пише Інтерент - видання Zahid.net. не просто виявляла, а вимагала від керівництва компанії розкрити особисті дані активістів Євромайдану. Власне, через це з соцмережею розпрощався її засновник Павєл Дуров. «Видача особистих даних українців російській владі була б не лише порушенням закону, а й зрадою всіх тих мільйонів жителів України, які нам довірилися… З грудня 2013 року у мене немає власності, але у мене залишилося щось важливіше – чиста совість та ідеали, які я готовий захищати», – заявив Дуров.

Моніторинг відкритих матеріалів соцмереж дозволив ідентифікувати тисячі бойовиків і російських військових, які воювали на Донбасі, а тепер внесені до бази «Миротворця». Та й навіть екіпаж російського «Буку», який збив малазійський «Боїнг», ідентифікували саме через фотографії у соцмережах. Скільки ж розвідданих можуть зібрати фахівці, що мають повний доступ до начиння соцмереж, залишається лише здогадуватись. І немає жодного сумніву, що вже зараз Росія на повну використовує ці дані у гібридній війні проти України.

Отже, роблячі підсумки історії із забороною російських ресурсів саме в Южному, поки що можна відверто сказати, що місто лишається осередком інформаційних можливостей для всіх Інтерент-ресурсів. Коли місцеві Інтернет-провайдери дотримуються вимоги РНБО допоки невідомо.

В матеріалі використана інформація з сайтів: Zahid.netРадіо Свобода.

 
 
Яндекс.Метрика