Re:пост

joomla

В Южному перетворюють баскетбольний майданчик без згоди з тими, хто його облаштував

Golovna_basket.jpg — 94.18 KбВ южненському дворі за адресою Хіміків, 14, 17 липня зрізали паркан навколо баскетбольного майданчику та почали реконструкцію території під спільний проект футбольно - баскетбольно -волейбольного поля. Роботи проводяться за бюджетний кошт, проект обійшовся у 1 мільйон 200 тисяч гривень. Відповідає за проект: УКБ, начальник Олександр Губка, спорт комітет «Спорт для всіх» - керівник Артем Луць, виконує роботи, яка виконує реконструкцію стадіону НВК №2. Основна проблема, яка існує в цьому проекті, як свідчать активісти – це покриття зі штучної трави, на якому неможливо грати у баскетбол, а тільки у футбол. Людей обурює те, що про цю реконструкцію, а ні депутати, а ні представники влади не повідомили активістів баскетбольного руху Южного, які і облаштували дану територію у 2015 році за свій кошт. Тому представники 4 громадських організацій, які представляють баскетбольну спільноту Южного, звернулися до керівництва міста, обговорили спірне питання із виконавцями проекту та жителями Хіміків, 14.

 Basket_1.jpg — 97.44 Kб

Інформація про те, що на Хіміків, 14 зрізали паркан та почали реконструкцію території, де діти грають у баскетбол та проходять щорічні змагання, пролунала на сторінках Фейсбук. 18 липня активіст баскетбольного руху Ілля Юрченко написав пост про те, що в Южному «вбивають баскетбол». У своєму пості він розповів про те, що роботи проходять під керівництвом УКБ (управління капітального будівництва Южного). Як він повідомив майданчик має бути універсальним, тобто пристосованим, як для баскетболу, так і для футболу. Такий проект пропанує місцева влада. Проте штучна трава, яку планують розгорнути на цій території унеможливить існування баскетболу, стверджують любителі цього виду спорту.      

           

Активісти баскетбольного руху: представники Федерації баскетболу Южного, Фанклубу Южного, Всеукраїнської стрітбольної ліги, написали звернення на ім'я міського голови, секретаря Южненської ради, начальника УКБ а також федерації баскетболу Одеської області з проханням не допустити знищення відомої в місті баскетбольної території. Також, активісти звернулись до в. о. директора ОПЗ Сергія Назаренко, який є діючим депутатом Южненської міської ради, а також президентом БК «Хімік».

Basket_2.jpg — 90.78 Kб

Обурення відсутністю узгодження реконструкції майданчика із людьми, які облаштовували цю територію раніше, а також кепські перспективи вуличного баскетболу не вщухають серед прихильників в Інтернеті. Коментуючи на Фейсбук южненці додають фото аналогічних спільних майданчиків Одеси, які стоять порожні, адже їх покриття не придатне для використання.

             

           Skrin_basket_1.jpg — 88.21 Kб

                  Skrin_basket_2.jpg — 95.30 Kб

                Skrin_basket_3.jpg — 95.54 Kб

В інтерв’ю журналісту «Re:пост», Олександр Губка зазначив, що в Южному скоро завершиться будівництво стадіону у НВК №2. Там заплановані 2 баскетбольних майданчика, тому аматорам буде де грати. Також він стверджує, що на Хіміків, 14 гра у баскетбол на асфальтному покритті майданчика заважає мешканцям будинку, які звертаються у виконком:

- Жителі будинку просили постелити м’яке покриття на цю територію, аби знизити гучність. А також ми хотіли зробити універсальну територію і для футболістів, і для баскетболістів. Не звернулись ми до активістів тому, що балансоутримувачем будинку було раніше МЖКЦ (міський житлово-комунальний центр, - від ред.), а тепер ОСББ, - Олександр Губка.

Basket_3.jpg — 87.05 Kб

20 липня у дворі будинку відбулася зустріч представників баскетбольного руху, жителів будинку, керівництва УКБ – Олександр Губка, та голови спорткомітету Южного Артема Луця. Як стало відомо «Re:пост», жителі будинку в процесі обговорення позитивно прийняли пропозицію від спорт-активістів, щодо обмеження доступу на майданчик у вечірній час, нагодою у цьому може стати звичайний замок. Проте, як зазначив голова спорткомітету Артем Луць, проект буде незмінним. Саме дитячим спортивним майданчиком він назвав територію, яка зараз перетворюється.

- Проект цього майданчику робився спочатку, як дитячий. Ще у 2016 році робився проект для Хіміків, 14 та 12. Жителям будинків все це підходить. Вони кажуть, що їм необхідно, щоб там грали діти, а дорослі не вижинали звідти дітей. По-друге, так як це дитячий майданчик, то він має бути безпечним. Асфальт, який зараз там є не відповідає цьому. Також на майданчику планується і волейбольна гра, і футбол, і баскетбол. Там розмітка буде відповідна і лавочки будуть, і паркан, все буде гарно, - зазначив Артем Луць.

Програма будівництва спортмайданчиків в Южному була прийнята наприкінці 2016 року, як програма розвитку спорту на 2017-20 роки. Вона передбачає будівництво спортмайданчиків по всіх мікрорайонах міста, а також оновлення стадіону ЗОШ № 1, розказав Артем Луць. Згідно програми на Хіміків, 14 та 12 має бути впроваджено дитячий спортивний майданчик для кількох видів спорту. Компромісом у непростій ситуації, в якій опинилися прихильники баскетболу, Артем бачить, ще одне зібрання з жителями, представниками влади і активістами, і вже на тоді буде з'ясовано, у якому вигляді залишити майданчик. Він припускає перспективи побудування нового баскетбольного майданчика на іншій території. Проте коли це буде поки що невідомо, як і не відомо, що буде зі стойками та кільцями, які у 2015 році встановлювали прихильники баскетболу. Як підкреслює Артем активісти мають надати докази про те, що ці споруди перебувають на чиємусь балансі.

Про готовність влади піти на зустріч любителям вуличного баскетболу підтвердив в інтерв'ю секретар Южненської міської ради Євген Ігнатовський. Він зазначив, що проект майданчику для вуличного баскетболу очікується після спілкування із представниками Федерації баскетболу Одеської області:

- Ми оберемо загальноміську територію, яка не належить ні якому ОСББ, як на Хіміків, 14. Жителі цього будинку хочуть, щоб там був багатофункціональний майданчик, доступний всім дітям. Тому ми домовились, що хлопці привозять проект, який вони хочуть, ми знаходимо місце, а в наступному році побудуємо майданчик такий, який потрібно. А поки ті, хто грає у баскетбол, можуть це зробити після відкриття стадіону в НВК №2, яке пройде 24 серпня, - розповів Євген Ігнатовський

Basket_4.jpg — 96.57 Kб

Нагадуємо, що близька 10 років у дворі будинку Хіміків, 14, існував баскетбольний майданчик, на якому грали діти, а також щорічно проводились змагання аматорів. Благоустрій майданчика у 2015 році проходив завдяки ініціативи активістів баскетбольного руху Южного. Як вони свідчать, це був єдиний майданчик в Южному для баскетболу, який відповідає всім вимогам та стандартам вуличної гри.

 

 
 
Яндекс.Метрика