Re:пост

joomla

«Материнство» прославить Южне. Подібного проекту в країні немає.

Фото: Павло Приходько

Проект «Материнство»  було презентовано торік, та незабаром вже настане мить втілення його у життя. Кований прообраз вагітної жінки стане знаком вдячності  та поваги до всіх матерів міста Южного і країни.

Місто Южне за данними 2012 року займає третє місце в Україні  за показником природного прирісту населення. Це означає, що в Южному народжуваність значно перевищує смертність. Обчислюється показник на 1000 жителів на рік і по Южному коефіціент складає +5,0.

Здогадатися про позитивне демографічне положення в нашому місті можливо просто прогулюючись вулицями. І навіть якщо самі южненці до кількості дитячих візочків вже звикли, то гості міста неодмінно нагадають про цю особливість. Саме так і трапилося з автором  проекту «Материнство» та його ідейним натхненником, Петром Кутинцем:

« Ідея виникла в мене в таких обставинах:  одна знайома  приїхала в місто Южне  і захопленно ділилася враженнями: «Як у вас багато вагітних жінок! Як у вас багато дітей! Який у вас молодіжний склад на вулицях і проспекті!» І чомусь саме при цих словах у мене виникла думка про те, що майбутніх матусь можна було б відобразити в скульптурній композиції. В інтернеті ми подивилися і не знайшли в Україні нічого подібного. Це підігріло моє бажання  реалізувати ідею. Бо, тільки уявіть собі, місто Южне буде в чомусь перше на всю країну. При тому не в чомусь поганому, а в чомусь гарному. Ми передивилися все, що можна було знайти в інтернеті. В Європі, в світі такі культурні композиції, пам*ятники, такі знаки на цю тематику  є, але ж в нашій країні ми будемо перші».


Проект підтримали і управлінці міста. Монумент створять бюджетним коштом. Зараз южненці спостерігають за ходом робіт, які ведуться по створенню «Парка кованних скульптур». Лавки та урни, які вже становлені, також виконані в стилі кованного містечка.

Реалізовувати скульптуру, присвячену майбутнім матерям, буде також Віталій Квак. Він розобив концепцію, а відома художниця Лариса Дем’янишина внесла свої стилістичні мистецькі корективи.

До парку «переїде» і яблуня, яка зараз на реставрації. Коване деревце стало першим в історії подібних пам’яток Южного. Яблуня була встановлена навпроти недобудованої мерії і постійно ставала об’єктом нападів вандалів. Тепер вона «обросте» новими листячками, а  десь у її кроні з’явиться ще і пташине гніздо, - повидомив Re:пост Віталій Квак, южненский коваль.

Яблуню планують «висадити» вже в новому парку кованих скульптур навесні, а прообраз Материнства з’явиться, скоріш за все, восени. Кована арка на вході в парк також оновиться різними цікавими деталями.

Фото: Ігор Лосєв


Розробники  проекту «Парк кованих скульптур» вже замислюються над новим монументом, який має бути присвячений засновникам міста Южного – заводу, порту та будівельникам. Южненці також можуть взяти участь у створенні цієї скульптури. Свої креативні ідеї можна пропонувати як на сторінках нашого інтернет-ресурсу, так і  надсилати письмово до Палацу культури «Дружба».

 
 
Яндекс.Метрика