Re:пост

joomla

Кожна людина, яка має право на субсидію, повинна знати, як її отримати

Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово- комунальні послуги перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу:10 чи 15% середньомісячного сукупного доходу сім’ї .

 Який має бути розмір субсидії?

Сім’ї, яким призначена житлова субсидія, сплачують за житлово-комунальні послуги 15 % середньомісячного сукупного доходу.

Сім’ї пенсіонерів та інших непрацездатних громадян сплачують за послуги 10 % середньомісячного сукупного доходу.

Сім’ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди І і II групи, сплачують за послуги 10 % середньомісячного сукупного доходу, якщо розмір їх доходу на одну особу не перевищує 100 відсотків прожиткового мінімуму.

Субсидія розраховується, виходячи з 21 кв.м. володіння чи користування загальною площею житла на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10.5 кв. метра на всіх тут зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі — на загальну площу незалежно від розміру квартири.

В окремих випадках, виходячи з конкретних обставин, субсидії можуть призначатися незалежно від розміру загальної площі житла за рішенням комісії з питань надання житлових субсидій та пільг. Рішення у таких випадках приймається на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов сім`ї.

Чи можуть сьогодні призначатися безстрокові субсидії?

Для спрощення роботи комісій та уникнення зайвих обстежень матеріально-побутових умов сімей при кожному зверненні за призначенням субсидії постановою Кабінету Міністрів України від 6 липня 2011 р. № 774 комісії дозволено приймати безстрокові рішення про призначення житлових субсидій на загальну житлову площу сім’ям, які складаються з непрацездатних осіб. Це означає, що у випадку, коли комісією вже було прийнято рішення щодо призначення субсидії на загальну площу житла сім’ї, яка належить до вищезазначеної категорії сімей, при кожному наступному зверненні за субсидією цієї сім’ї справа не виноситься на розгляд комісії до зміни обставин, зокрема, зміни складу осіб, зареєстрованих у такому приміщенні, їх сімейного стану, працевлаштування таких осіб або виникнення в них інших джерел доходів.

Чи призначається субсидія сім’ям, в яких члени родини зареєстровані, але тривалий час були відсутні?

Кількість зареєстрованих осіб, виходячи з якої призначається субсидія за наявності засобів обліку комунальних послуг, визначається з урахуванням підтверджуючих документів про тимчасову відсутність (працюють або навчаються в іншому регіоні, перебувають на лікуванні чи в місцях позбавлення волі). В окремих випадках — на підставі обстеження матеріально-побутових умов проживання.

На сьогодні старе авто вже не стоїть на заваді в отриманні субсидій?

При призначенні субсидій не враховуються транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.

Економиш воду, газ, електрику – менше доведеться платити за субсидією?

Якщо сім’я економно споживала газ, воду, електроенергію у період отримання субсидії, при призначенні субсидії на наступний термін, розмір її витрат зменшується на 2 відсотки за кожні 10 відсотків економії. Так, за 10 відсотків економії послуг обов’язковий платіж громадян зменшується з 15 до 13 відсотків сукупного доходу, за 20 відсотків економії частка плати громадянина зменшується з 15 до 11 відсотків доходу. Тобто, заощаджуючи енергоресурси, отримувачі субсидій можуть сплачувати витрати на оплату житла та комунальних послуг на рівні 9 відсотків середньомісячного сукупного доходу сім’ї , а сім’ї, що складаються з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян, а також сім’ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди І і ІІ групи —на рівні 4 відсотків свого середньомісячного сукупного доходу.

Які документи необхідно подати для отримання субсидій?

Призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива та скрапленого газу здійснюється за спрощеним механізмом.

Громадяни, які мають право на отримання субсидії, подають до управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради:

1 )заяву про призначення житлової субсидії;

2) декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні;

3) довідки про доходи кожного із осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (крім пенсії та державних соціальних допомог),

4) документи, що підтверджують тимчасову відсутність осіб, зареєстрованих у житловому приміщені (якщо особи, що зареєстровані в житловому приміщенні/будинку там не проживають).

Що варто знати отримувачам субсидії

Термін призначення субсидії

Для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива Один раз на календарний рік

Для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. На шість місяців з місяця подання заявником заяви про її призначення чи перерахунок

Для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Один раз на календарний рік при цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року.

Для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, якщо плата за опалення (централізоване опалення, опалення природним газом або електроенергією) проводиться лише в опалювальний період або за двоставковим тарифом при централізованому опаленні). На опалювальний період, починаючи з місяця звернення за її призначенням.

1) По закінченні терміну отримання субсидії громадяни повинні підтвердити право на призначення субсидії на наступний термін.

2) Отримувачі субсидії повинні щомісячно сплачувати свою обов’язкову плату. У разі її несплати надання субсидії припиняється за поданням організацій-надавачів послуг.

3) Отримувачі субсидії обов’язково повідомляють управління соціального захисту населення у разі зміни складу сім’ї; набуття права власності на житло іншою особою, переїзду сім’ї в іншу місцевість.

4) У разі зміни цін і тарифів, встановлення нового розміру витрат на оплату житлово-комунальних послуг, визначення нових пільгових категорій населення перерахунок субсидії проводиться управлінням соціального захисту населення в межах терміну призначення субсидії без додаткового звернення громадян.

5) У разі подання неповних та недостовірних відомостей про доходи та майно надання субсидії припиняється з місяця, в якому виявлено порушення, а надміру нараховану суму субсидії громадянин має добровільно сплатити сам.

6) Правила оплати житлово-комунальних послуг за умови призначення субсидії

ПРАВИЛО 1.

За результатами споживання місячний розмір плати за фактично спожиту послугу менший від визначеного розміру обов’язкової плати с п о ж и в а ч оплачує вартість фактичного нарахування.

Чому? Тому що фактичне нарахування менше ніж обов’язкова плата.

У разі тимчасової відсутності послуги оплата споживачем взагалі не проводиться.

Мотивація: споживачу це вигідно.

ПРАВИЛО 2.

За результатами споживання місячний розмір плати за фактично спожиту послугу більший від визначеного розміру обов’язкової плати, але при цьому обсяг споживання не перевищує встановленого/визначеного нормативу споживання споживач оплачує визначену обов’язкову плату.

Чому? Тому, що оплата обов’язкової плати є обов’язком споживача, як отримувача житлової субсидії.

Мотивація: споживач сплачує встановлені урядовим рішенням 15% або 10% середньомісячного сукупного доходу сім’ї і йому це вигідно, бо платить лише 15 % або 10%, а не 100% вартості послуг.

ПРАВИЛО 3.

За результатами споживання місячний розмір плати за фактично спожиту послугу більший від визначеного розміру обов’язкової плати і до того ж перевищує встановлений норматив споживання споживач оплачує визначену обов’язкову плату та додаткову самостійно оплачує різницю між фактичним обсягом і нормативним споживанням.

Чому? Тому, що це є обов’язком споживача, як отримувача житлової субсидії.

Мотивація: споживач сплачує встановлені урядовим рішенням 15% або 10% середньомісячного сукупного доходу сім’ї за споживання в межах норми і самостійно проводить доплату лише понаднормової різниці обсягу споживання. Так, знову ж це вигідно, оплата значно менша, тобто це може бути, наприклад, 20 або 30 % від загальної вартості послуг, але ж ніяк не 100% вартості послуг.

Источник: Гриф

Фото: www.gorod.cn.ua

 
 
Яндекс.Метрика