Re:пост

joomla

Громадськість просить надати Костянтину Кашперуку звання Почесного громадянина міста. Посмертно.

                                                                                                                 kashperuk_jpg.jpg — 43.20 Kб

Трудові колективи та громадські організації Южного звернулися до міського голови із проханням присвоїти видатному южненцю Костянтину Володимировичу Кашперуку звання "Почесний громадянин міста". 28 березня, саме в день народження видатного южненця, відбудеться сесія міської ради, в перелік питань, якої увійшло і це, важле для історії міста, питання. Текст подання викладаємо без змін. 

Подання на присвоєння звання «Почесний громадянин міста Южного» Кашперуку Костянтину Володимировичу

Кашперук Костянтин Володимирович – Педагог з великої літери, відмінник освіти (Посвідчення № 17620 Накз від 16.08.1990 року), учитель-методист (2001 рік), ветеран праці (1984 рік), член ГО «Клуб Творчої Інтелігенції», Южненського об’єднання ВУТ «Просвіта», історик, автор збірок по краєзнавству, перший директор Южненської загальноосвітньої школи № 1, засновник історичного музею при НВК імені В. Чорновола «Козацький край», засновник ЮМКТ «Південна Січ», перший писар козацького товариства, перший староста та фундатор УПЦ КП Покрова Пресвятої Богородиці, головний редактор газети «Дзвін», патріот свого міста і держави.

Костянтин Володимирович народився 28 березня 1933 року в селі Гнойно Біляпідляського повіту Люблінського воєводства (нині територія Польщі). 1 вересня 1939 року вступив до першого класу польської народної школи.
Після передачі частини Західної України Польщі в 1944 році родина переїхала до села Дмитрівка Комінтернівського району Одеської області. Батьки вступили до місцевого колгоспу, а Костянтин продовжив навчання в Дмитрівській семирічці, а згодом у Комінтернівській середній школі, яку закінчив у 1952 році на «відмінно». Того ж року вступив на історичний факультет Одеського державного університету, який закінчив з відзнакою в 1957 році. В цьому ж році одружився з однокурсницею Зоєю Іванівною Чорновіл. Трудову діяльність розпочав 1957 року в с.Теплиця Арцизького району Одеської області спочатку викладачем історії в сільськогосподарському профтехучилищі, а з 1960 року – в місцевій середній школі, в якій працював до 1971 року вчителем історії, заступником директора, директором.

В 1971 році перейшов на роботу в смт Комінтернівське (ближче до батьків) завідувачем райметодкабінетом Комінтернівського райвно, а з квітня 1974 року по червень 1979 за рішенням Комінтернівського РК КПУ працював лектором райкому партії.
В червні 1979 року був призначений директором середньої школи-новобудови селища Южне.

Кашперук Костянтин Володимирович увійшов в історію розбудови міста Южного Одеської області як перший директор першої школи, зараз – ЗОШ №1. Школа потребувала і працьовитих рук і добрих організаторських здібностей, Костянтин Володимирович зумів дати потужний старт першому осередку освіти в місті. В 1980 році нагороджений грамотою Комінтернівського районного відділу народної освіти за активну участь у підготовці Южненської середньої школи до нового 1980-1981 н.р. У 1984 році нагороджений Почесною грамотою Одеського обласного відділу народної освіти за вагомий особистий внесок у справу створення і гуртування колективу школи № 1.

У 1985 році був призначений директором Сичавської школи. Завдяки зусиллям К.В. Кашперука в 1988 році було зведено типовий двоповерховий будинок школи, яка до цього розміщувалася в пристосованих приміщеннях, більша частина з яких перебувала в аварійному стані.
В 1993 році вийшов на пенсію, залишаючись вчителем історії Сичавської ЗОШ.

З 1991 року пан Костянтин займається активною просвітницькою діяльністю, стає співзасновником товариства «Червона калина», випускає газету «Дзвін», друкується у періодичній пресі, виступає по телебаченню, висвітлює забуті сторінки української історії. Паралельно розпочинає працю з відродження української духовності, засновує громаду УПЦ КП. Завдяки його сильній вірі й наполегливості, до міста Южного було направлено священика, що дало поштовх побудові храму Пресвятої Богородиці та зростанню громади. Нагороджений Патріархом Київським і всієї Русі-України

Філаретом грамотою на знак Благословення за щиру працю на користь Святої Церкви Христової та храму Покрови Пресвятої Богородиці м. Южного 6 травня 2004 року. Нагороджений орденом «Козацький хрест з мечами» за звитяжну працю у розбудові Української Соборної Держави, видатний особистий внесок у відродженні історичних, патріотичних, господарських і культурних традицій Українського козацтва та з нагоди відзначення Дня Українського козацтва.

З 1995 року Костянтин Володимирович працює вчителем історії та правознавства в НВО ім. В. Чорновола, засновує на базі школи історико-краєзнавчий музей, якому дарує експонати та документи з власної колекції. Вже в 1997 році (наказ № 105а-О від 31.10.1997р. "Про створення музею") в музеї було відкрито два відділи «Архітектура» і «Нумізматика. Боністика». За короткий час було додано такі відділи: “Наш край у роки Другої світової війни», “Народження Южного”, “В. Чорновіл – Герой України”. На сьогоднішній день це історичний музей «Козацький край», який у 2010 році став переможцем обласного конкурсу серед музеїв Одещини.

Як історик та вчитель правознавства пан Костянтин користувався заслужено високим авторитетом серед учнів і вчителів, його вихованці були активними учасниками та переможцями Малої академії наук України, а навчальні посібники («Одещина в XVI – XVIII стт.», «Одещина між двома світовими війнами», «Одещина у другій світовій війні») були відзначені авторським свідоцтвом ОІУВ. Неодноразово Костянтин Володимирович був нагороджений міськими, обласними та міністерськими грамотами.

У 1998 та 1999 роках нагороджений Почесними грамотами Міністерства освіти України за досягнути успіхи у справі навчання та виховання підростаючого покоління, високу професійну майстерність та активну громадську діяльність. У 2006 році отримав авторське свідоцтво як учасник обласного ярмарку педагогічних ідей та технологій за розробку посібників з історії рідного краю «Історія Одещини 7-11 класи». А також Дипломом І ступеня Одеської обласної державної адміністрації Управління освіти і наукової діяльності як керівник гуртка «Історико-краєзнавчий музей при НВО ім. В. Чорновола» за перемогу в обласному конкурсі авторських програм, методичних розробок, навчально-методичних посібників з проблем позашкільної освіти та виховання.

У 2001, 2002, 2003, 2004 роках нагороджувався грамотами відділу освіти Управління ОКСМП Южненської міської ради за досягнуті високі показники в навчанні, розвитку та вихованні учнів, за плідну роботу з обдарованою молоддю міста та значний внесок у розвиток краєзнавства і створення комплекту з 5 підручників «Історія Одещини», як керівник музею НВО ім. В. Чорновола.
Упродовж останніх років життя працював над написанням «Історії НВК імені В. Чорновола». Костянтин Володимирович зібрав і систематизував матеріали за 12 років. Дана праця готується до друку.

Помер невтомний трудівник 21 жовтня 2012 року після тривалої хвороби. Навколо пана Костянтина було людно, він був активним, ініціативним, радо допомагав дітям у підготовці до вступу у вищі навчальні заклади, завжди був готовий поділитися своїм досвідом і знаннями, слава про його домашню бібліотеку облетіла Южне, він не шукав матеріальних вигод та нагород, був зичливим і привітним.
Родина Кашперуків відома в місті Южному та на педагогічному Олімпі. Можна говорити про педагогічну династію Кашперуків. Його дружина і соратниця – Кашперук Зоя Іванівна – вчитель історії, редактор праць пана Костянтина. Доньки – Колотова Оксана та Дмитрієва Ольга – талановиті южненські педагоги.
Вважаємо, що Кашперук Костянтин Володимирович своїм життям, активною позицією, віддачею, служінням місту та скромністю заслужив посмертно бути нагородженим званням «Почесний громадянин Южного».
Пропонуємо на сесії міської ради розглянути його кандидатуру і присвоїти це високе звання.

Голова ГО «КТІ» Т.М. Прокопечко

Голова Южненського міського 

об’єднання ВУТ «Просвіта» Л.С. Дем’янишина
Голова Южненського козацького
об’єднання «Південна Січ» Ю. М. Омельченко

Директор ПК ОПЗ «Дружба» П.І. Кутинець

Директор ЗОШ № 1 О.В. Верба

Директор НВК (ЗОШ І-ІІІ ст. - ПТУ) І.А. Синячов

Директор АШГ Н.В. Гузик

В.о. директора НВК ім. В. Чорновола О.О. Чайківська

УПЦ КП Покрова пресвятої Богородиці о. Микола Віщун

УГКЦ Свв. апостолів Петра і Павла о. Василь Колодчин

Директор КП «Паляниця» М. М. Рєпневський

Завідувачка ДДЗ №1 «Золота рибка» З.М. Кучмей

Завідувачка ДДЗ №3 «Райдуга» Л. Протіраєва

Завідувачка ДДЗ №4 «» В.Є. Сучок

Завідувачка ДДЗ № 5 «Теремок» Л.Б. Огороднікова

Директор міської галереї В.Є. Василець

 

 
 
Яндекс.Метрика