Re:пост

joomla

В Южному з`явилися "мудрі лавки". Відвідувачі парку сидячи навчаються прислів`ям.

Парк кованих скульптур продовжує оновлюватися у незвичному для Южного оригінальному стилі. До ексклюзивних лавочок додалися нові ковані елементи. Більше того, тепер кожна лавка носить своє особливе послання, так би мовити, власне ім'я.

Петро Кутинець разом із южненським ковалем Віталієм Кваком втілили у життя  унікальну ідею. Ніби на металевому папірусі, на кожній лавці викарбоване українське прислів’я, при чому жодне не повторюється.

Жителі Южного вже встигли оцінити задум і вподобали такий креативний підхід. Працівниці МЖКЦ  відзначили, що всі прислів’я є дуже доречними в нашому сучасному житті, а ще, не менш важливо, що вони підібрані з гумором, це надає особливий позитивний настрій. Кажуть, що найбільше сподобалася лавка з  народною мудрістю «Найміть мене обідати», певно, що мало хто б відмовився від такої пропозиції!

Саме цю лавочку і зайняли діти. Зручно пристосувавшись, дівчатка робили... уроки.  Кажуть, на вулиці веселіше і краще думається, так собі і зайшли зі школи до парку аби поспілкуватися і заодно впоратися із домашнім завданням. Їм зручно – це так вони сказали.

 

Школярі прислів’я сприймають поки що дуже буквально. Але попри це, «Найміть мене обідати» їм також здалося кращим. Перечитавши всі вислови, дівчатка зійшлися, що сама весела лавочка «Баба з воза – кобилі легше». На питання  «Чому так кажуть?», відповідають: «Тому що коням тяжко насправді везти».

Наразі залишилися ще дві лавки, які треба оформити таким самим чином. Всі роботи виконує Віталій Квак та його команда ковалів. Найважчою деталлю було викарбувати написи – це займає найбільше часу та сил коваля.

«Це тяжко робиться не через якійсь фігурний текст, а тому що дуже багато ударів молотком на одне прислів’я приходиться. І в кінці дня фізично вже дуже тяжко. Кожен з нашої команди вносить свій вклад в усю роботу, не можа сказати, що хтось окремо щось зробив. Всі разом. Більшість написів, наприклад, вибивав мій помічник – Сергій» - розказав Віталій Квак Rе:пост.

Петро Кутинець зізнається, що прислів’я та народні мудрощі підбирав особисто. Важливою деталлю було аби вони були короткі і вміщувалися на металевій основі.

На кожному кованому написі посередені розміщений стилізований герб міста. Це було принциповою деталлю у створенні прикрас. Для повного завершення робіт щодо лавочок не вистачає ще два написи. Вони мають з’явитися не більше ніж за тиждень.

 

Оновленням може похизуватися і кована арка. Новий елемент у вигляді морської карти додався до конструкції. Як розповів Пертро Кутинець, його надіслав коваль, якій мав бути на минулому Фестивалі ковальства в Южному, але не зміг приїхати.

Віталій Квак бачить цю арку прикрашеною безліччю різноманітних елементів. «Це буде доречно завжди. Майбутні коваль-фести, які будуть в Южному, можуть це реалізувати», повідомив він Rе:пост.  

 
 
Яндекс.Метрика